SLOVENSKI KOŠARKARSKI VETERANI NAJBOLJŠI NA SVETU, MED NJIMI JE TUDI TOLMINEC

Sreda, 19. julij 2017

Med 30. junijem in 9. julijem je v italijanskem Montecatiniju potekalo 14. svetovno prvenstvo v veteranski košarki. Udeležba je bila po podatkih organizatorjev rekordna, saj je sodelovalo preko 350 veteranskih ekip iz celega sveta.

Naslov svetovnega prvaka je osvojila ekipa Slovenija 55+, potem ko je v finalni tekmi s 64 : 50 premagala ekipo Italije. Ekipa je tako izpolnila želje in napoved po medalji, ki jo je dala pred odhodom na prvenstvo na pripravah, ki so potekale v Tolminu in Kobaridu.

V ekipi, ki deluje pod vodstvom trenerja Franca Kokalja igrajo tudi legende slovenske košarke, kot sta sta Dušan Hauptman in Slavko Kotnik, v postavi svetovnih prvakov pa je tudi Igor Vidič iz Tolmina.

Kot je zapisano na spletni strani Košarkarske zveze Slovenije, je ekipa Slovenija 55+ doslej uspešno nastopila že na svetovnem prvenstvu v Solunu, kjer je zasedla 2. mesto, najboljši pa so bili že na evropskem prvenstvu v Novem Sadu.