GORSKI TEK NA BEVKOV VRH

Ponedeljek, 24. julij 2017
Včerajšnji že 11. Gorski tek na Bevkov vrh je ponudil številčno udeležbo tekačev, ki so se kljub dokaj visokim temperaturam in zamiku štarta zaradi tehničnih težav pognali na skoraj 6-kilometrsko progo s 630 metri višinske razlike.

Janez Pisk, predsednik Društva za oživitev podeželja Jazne, kjer tek že 11. leto organizirajo v sklopu Sejma v Jaznah, je po tekmi povedal:

2017-07-24-Janez Pisk Tek na Bevkov vrh 0:28

Zmagovalec teka Simon Strnad je za vzpon potreboval 27 minut in 53 sekund, medtem ko rekord proge Jošta Lapajneta iz leta 2014 znaša 26 minut in 21 sekund. Najhitrejše dekle Mojca Koligar je bila z 31 minutami in 54-imi sekundami prav tako precej hitrejša od najboljših časov ženskih tekačic zadnjih nekaj let.

Tek šteje tudi za pokal primorskih gorskih tekov. Vzpon na Bevkov vrh je bila 14-ta od 20-ih preizkušenj. Na tekmi je bil v vlogi tekača tudi koordinator pokala Klavdij Čendak:

2017-07-24-Klavdij Čendak Tek na Bevkov vrh 0:55