ODBOJKARJI SALONITA ANHOVO PREMAGALI EKIPO GEN-I VOLLEY S 3:0

Torek, 12. december 2017

Domači odbojkarji so tokrat tekmo začeli z mladim Vrtovcem na mestu korektorja. V začetku prvega niza so si Kanalci po zaslugi Čabarkape pri prvem tehničnem odmoru priigrali 3 točke prednosti. Na drugi strani mreže je bil nezaustavljiv Komel. Gostje so v nadaljevanju niza z blokom Godniča izenačili na 13:13. Z dvema zaporednima asoma Vrtovca so ob drugem tehničnem odmoru domači spet vodili za 3 točke. Kanalci so držali razliko 3 točk in po napaki Paliske v napadu in rezultatu 19:16 je gostujoči trener Dačović prvič odreagiral s polminutnim odmorom. Domači so vodstvo večali in po napaki Kavčiča v napadu so vodili že 22:17. Drobnič je z asom priigral prvo zaključno žogo za domače in jo v naslednji akciji s ponovnim asom tudi izkoristil.

V drugem nizu so Kanalci odlično začeli niz in si z dobrim blokom ob prvem tehničnem odmoru priigrali prednost štirih točk. Komel in Paliska sta z uspešnimi napadi skrbela, da se Kanalci niso preveč oddaljili. Domači odbojkarji so ob drugem tehničnem odmoru vodili le za točko. Z asom Filiputtija so gostje pri rezultatu 16:17 prvič v tem nizu povedli. Jereb je z asom poskrbel za ponovno vodstvo domačih in pri rezultatu 21:19 je gostujoči trener izkoristil še drugi polminutni odmor. V končnici niza je je bil nezaustavljiv domači kapetan Čabarkapa, ki je priigral prvo zaključno žogo, ki jo je kasneje z asom izkoristil domači bloker Ilič.

Kanalci so si tudi na začetku tretjega niza priigrali občutno prednost. Pri rezultatu 9:4 za domače odbojkarje so gostje naredili dvojno menjavo. V igro je na mesto korektorja vstopil Križanič in na mesto organizatorja igre Krašna. Celotna šestorka domačih je delovala zelo borbeno in usklajeno. Pri gostih je z uspešnimi napadi izstopal Komel. Ob drugem tehničnem so Kanalci vodili že za velikih šest točk. Po uspešnem bloku Basanežeja in vodstvu domačih 18:10 je v igro pri gostih na mesto Peroviča vstopil Marušič. Domači se niso pustili zmesti in zmagovalno zaključili tudi tretji niz.

Vir: Spletna stran OK Salonit Anhovo