DRŽAVNO PRVENSTVO V PLAVANJU V MARIBORU

Ponedeljek, 05. februar 2018
V Mariboru, je od 2.2. – 4.2.2018 potekalo zimsko državno prvenstvo za dečke in deklice. Tekmovalo je 260 plavalcev iz 28 slovenskih klubov. PK Cerkno je zastopalo pet fantov in dve dekleti, ki so v 42 prijavljenih startih postavili 38 osebnih rekordov. MATIC JEREB se je trikrat uvrstil v finale in sicer finale B in sicer je bil drugi v disciplini 200m prosto in 100m prosto ter sedmi na 400 prosto. AN PRIMOŽIČ je prav tako trikrat plaval v finalu B in sicer je bil tretji na 200m prsno, četrti na 100m prsno ter peti na 50m prsno. TIT KATARIČ se je uvrstil v finale B v šprinterski disciplini in sicer na 50m prosto, osvojil je sedmo mesto in odplaval razdaljo v 29 sekundah. Prav tako se je uspelo spustiti pod mejo tridesetih sekund Maticu. Ostali štirje plavalci niso uspeli priplavati do final, vendar jih moramo pohvaliti za osebne rekorde. TIANA LAHAJNAR je bila najvišje uvrščena v disciplini 400m prosto. Osvojila je šestnajsto mesto. Brat Črt je bil sedemnajsti na 100m prsno, LARA FILIPIČ osemindvajseta na 50m prsno ter ROK KATARIČ pa je bil osemnajsti na 100m prosto. Prav tako so se plavalci odlično odplavali štafetne discipline. Pri plavalcih je viden napredek v razvoju rezultata ter s tem tudi nastopi v popoldanskih finalih saj se med le te uvrsti samo šestnajst najboljših posameznikov v izplavani disciplini. Čestitke vsem plavalcem za dobre rezultate z željo, da se v bodoče še bolj trudijo na treningih in s tem še povečajo možnost odličnih uvrstitev.