TURNIR ZA ZLATO ČIPKO

Nedelja, 17. junij 2018

Šahovski organizatorji iz Železnikov so  v sodelovanju s Športnim društvom Poljane nad Škofjo Loko včeraj organizirali v dvorani gostilne „Trnje“ v Železnikih šahovski turnir za „Zlato čipko“,ki je bil obenem tudi 4.  turnir  za posameznike v okviru  letošnjega ciklusa osmih turnirjev za pokal Poljanske doline.
Turnirja v pospešenem šahu,ki je potekal po švicarskem sistemu sedmih krogov, se je udeležilo 32 šahistov  iz  desetih slovenskih šahovskih društev in klubov.Med udeleženci so bil tudi šahovski velemojster Marko Tratar,  mednarodni mojster,  šahovski mojster  in 5 mojstrskih kandidatov, kar  potrjuje, da je bil sobotni turnir v Železnikih kvalitetna šahovska prireditev.

Po zanimivih in izenačenih štiriurnih borbah na črno – belih poljih je zmagal velemojster Marko Tratar ( Ljubljana), ki je zbral 6,5 točk. Le pol točke za zmagovalcem je bil drugouvrščeni mednarodni mojster Leon Mazi (Kranj),  tretji  Evald Ule (Podpeč) s 5 točkami. itd.
Med šestimi idrijskimi šahisti, ki so se udeležili turnirja,je bil najbolje uvrščen Roman Trček, pred Matejem Ušeničnikom in Silvijem Persoglio.
Dobitnik posebne nagrade „Zlate čipke“ pa je bil Tase Ristov iz Škofje Loke.
Po štirih odigranih turnirjih za pokal Poljanske doline je med 76 šahisti v vodstvu Leon Mazi(Kranj), 2.Sergey Trussevich (Ljubljana) 3.Blaž Kosmač (Kranj), na 4.do 5.mestu pa sta
Silvo Kovač in Matej Ušeničnik (Kolektor Idrija).

Naslednji 5. turnir posameznikov za pokal Poljanske doline bo sredi meseca septembra letos