ŠTIRI ODLIČJA ZA SLOVENSKE BALINARJE

Ponedeljek, 29. oktober 2018

Na svetovnem balinarskem prvenstvu v kitajskem Jiaxingu sta se v premierni disciplini mešane štafete odlično odrezala Slovenca, idrijčanka, Nina Volčina in Erik Čeh. Uvrstila sta se v finale, v katerem sta izgubila s francosko dvojico Barbara Barthet - Alexandre Chirat s 40/58:52/58 in sta tako osvojila naslov svetovnih podprvakov.
V predtekmovanju sta slovenska reprezentanta dosegla najboljši rezultat in s 50/58 tudi izenačila do takrat svetovni rekord v tej najmlajši balinarski disciplini, ki je prvič na svetovnem prvenstvu.
V polfinalu sta premagala turško štafeto Sahin - Necla s 47:41, v drugem polfinalu sta bila Francoza boljša od hrvaške mešane dvojice Bajrić - Načinović z 48:43. Galska petelina sta bila v finalu premočna, saj sta osvojila zlato z novim svetovnim rekordom.
Tako ima Slovenija na tem SP prvo, srebrno odličje.
V natančnem zbijanju je Laura Škoberne zadela predmete za 26 točk in je končala na šestem mestu. V polfinale so se uvrstile Italijanka Caterina Venturini in Srbkinja Nataša Antonjak s po 35 točkami, presenetljivo Argentinka Morella Pereyra in Turkinja Ince Öztürk, ki sta dosegli po 30 točk.

Najuspešnejši slovenski udeleženec balinarskega svetovnega prvenstva v Jiaxingu za ženske in mlade pa je je Erik Čeh. Mladi Primorec je skupaj s prav tako Primorsko, Idrijčanko  Nino Volčina postal svetovni podprvak v mešani štafeti, poleg tega pa je uspeh oplemenitil še v konkurenci mlajših članov, kjer je osvojil zlato kolajno v hitrostnem zbijanju.
Čeh je v finalu premagal Matea Mano s 36:35, potem ko je Italijan ob izenačenem izidu zgrešil zadnjo kroglo, kar je slovenski reprezentant izkoristil.
Slovenija je na tem SP osvojila štiri odličja - zlato, srebrno in dve bronasti.