ATLETI AD POSOČJE USPEŠNO V NOVO SEZONO

Ponedeljek, 14. januar 2019

Za atleti Atletskega društva Posočje je zelo uspešna sezona 2018, saj so tolminski atleti, poleg odličnih rezultatov na Primorskih tekih in državnih prvenstvih, prikazali uspešne nastope tudi na mednarodnih tekmovanjih.

Tudi uvod v novo sezono veliko obeta. Na dvoranskem Prvenstvu Slovenije za atlete do 12 let, ki je potekalo v soboto, 12. januarja v Slovenski Bistrici so posoški atleti osvojili novo medaljo. V skoku v daljino sta odlično skakali Gaja Sovdat in Tanja Rutar. Gaja je z rezultatom 398 cm osvojila 3. mesto, Tanja pa je bila s 389 cm dolgim skokom četrta. V krožnem teku na 400 m sta v izenačeni konkurenci Anuška Gruden in Vita Leban Jež osvojili 11. in 14. mesto.

Istočasno je v Ljubljani potekal mednarodni atletski miting. V članski konkurenci so v teku na 60 m za AD Posočje nastopili Pia Faletič, Alen Cvijanovič in Andrej Skočir. V teku na 60 m so se preizkusile tudi pionirke Žana in Ajda Sovdat, Tamara Manfreda in Lea Kenda Drekonja. Najboljši rezultat je dosegel Andrej Skočir, ki je le za stotinko zgrešil prvi finalni članski nastop in dosegel končno 13. mesto.

Posnetek: AD Posočje