TOLMINSKI KOŠARKARJI KLONILI V POSTOJNI, IDRIJSKI V GORICI

Četrtek, 01. januar 1970

V 14. krogu 3. Slovenske košarkarske lige so Tolminci gostovali v Postojni in klonili z rezultatom 76:65. Kot so nam v kratkem poročilu zapisali tolminski košarkarji, so se tri četrtine odlično upirali, saj si nobena od ekip ni priigrala več kot pet točk prednosti. V zadnji četrtini pa je Tolmincem nekoliko pošla moč, padli so v koncentraciji in zato nekoliko slabše metali, kar so domačini s pridom izkoristili, ter zasluženo zmagali z rezultatom.

Tudi košarkarji Hidrie so v tem krogu izgubili, boljša je bila ekipa Gorice, ki je goste v športni dvorani OŠ Milojke Štrukelj odpravila z 75:64. Tudi ajdovski košarkarji so v tem krogu izgubili, s 84:81 jih je tokrat premagala Postojna.

Mlade košarkarice Košarkarskega kluba Tolmin pa so se udeležile turnirja selekcije U-13, ki je potekal v Škofji Loki. Vknjižile so zmago in poraz: z rezultatom 31:18 so bile boljše od domačink, z 34:28 pa so jih premagale košarkarice Pivke.