POKAL POLJANSKE DOLINE MINERVO 2019

Ponedeljek, 04. marec 2019

Športno društvo Poljane in Športna zveza Škofja Loka sta včeraj   organizirala v športni dvorani na Trati v Škofji Loki 1. šahovski turnir posameznikov in ekip  letošnjega ciklusa za pokal Poljanske doline MINERVO 2019. Na  turnirju v hitropoteznem šahu, ki je  potekal po švicarskem sistemu devetih krogov , je sodelovalo 50 šahistov in šahistk iz petnajstih slovenskih šahovskih društev in klubov. Med njimi so bili en mednarodni majster, trije FIDE mojstri, 10 mojstrskih kandidatov, kategorizirani šahisti in številni ljubitelji igre na črno-belih poljih iz Slovenije. Najmlajši udeleženec je bil 10-letni Mark Trček iz Žirov, najstarejši pa 77-letni Janez Grčar iz Zagorja ob Savi.

Po štiriurnih borbah na šahovnicah je prvo mesto na turnirju osvojil FIDE mojster Piotr Timagin (Žalec), ki je zbral 7,5 točk, na drugem  do četrtem mestu Evald Ule (Podpeč),Sergey Trussevich (Ljubljana) in Marjan Črepan(Podpeč) vsi po 7 točk.
Med štirimi šahisti Kolektorja Idrija je bil na 12. mesto Silvo Kovač,ki je bil tudi tretje uvrščeni veteran; Roman Trček,Miran Likar in Silvij Persoglia pa so bili v drugi polovici turnirske lestvice.
V ekipnem tekmovanju za pokal TRATE 2019 sta 4.mesto osvojila  Silvo Kovač in Roman Trček (Kolektor Idrija).