NOGOMET IN FUTSAL

Ponedeljek, 21. oktober 2019
V 3. slovenski nogometni ligi – zahod so se minuli vikend  zvrstile tekme 10. kroga. Vse tekme so potekale v soboto, 19. oktobra. Ekipa Fama Vipava se je v Ljubljani pomerila z ekipo Arne Tabor 69. Moštvi sta se razšli brez zmagovalca, tekma pa se je končala brez zadetkov. Vipavci po 10. krogu z dvanajstimi točkami ostajajo na osmem mestu lestvice.

Igralci TKK Tolmin, ki so z zmago prejšnji teden končali niz treh zaporednih porazov, so tokrat gostovali na Bledu pri ekipi Bled Hirter, od koder pa so se domov ponovno vrnili poraženi. Edini gol na tekmi je v 62. minuti s strelom z enajstih metrov dosegel najboljši strelec domačih Ladislav Stanko. Tolminci ostajajo na sedmem mestu lestvice z dvanajstimi točkami.

Najbolj atraktivna pa je bila tekma ajdovskega Primorja, ki se je na domačem igrišču pomerilo s Svobodo Ljubljana. Pomerili sta se ekipi, ki sta že pred začetkom kroga zasedali prvo mesto. Gledalci so na tekmi videli kar 8 golov, ekipi pa sta se kljub temu razšli brez zmagovalca, končni rezultat je bil namreč 4:4. Najboljši strelec lige Aleksandar Đokić je tudi tokrat blestel, saj je z dvema zaporednima goloma Svobodo popeljal v vodstvo, Miran Ivanovski pa je prednost povečal na 0:3. Domači kapetan Amel Džuzdanović je z dvema goloma v roku dveh minut znižal izid, a je Đokić kmalu s hat-trickom zopet povišal na 2:4. A tudi to ni bilo dovolj za novo zmago Ljubljančanov, saj sta Taulant Kadrija in Tilen Nagode dvakrat zadela za domačine in postavila končni rezultat tekme 4:4. Z delitvijo točk sta ekipi ostali na svojih mestih in še vedno zasedata sam vrh lestvice.

FUTSAL

KMN Oplast je v petek odšel na gostovanje v Litijo. Na trenerskem stolčku je tudi tokrat ponovno sedel Primož Zorč. V prvem polčasu gledalci niso videli zadetkov, v drugem pa dva. Povedla je Litija v 32. minuti, ko je zadel Bjelčević. Kobarijci pa so izenačili v zadnjih trenutkih tekme – v 39. minuti je drugi gol v zadnjih dveh tekmah zadel Žan Koren. Oplast je prišel do druge točke v tej sezoni in ostaja na predzadnjem mestu lestvice.