Kristina Ipavec
Voditeljica programa
Pred nekaj minutami je bil na območju Gorenjih Novakov, v bližini Tomaževih, kjer so volkovi opravljali svoje plenilske pohode, uplenjen prvi volk. Uplenil ga je prav tisti lovec, ki je pred meseci sprožil civilno iniciativo, Boštjan Čemažar. Prisluhnimo, kaj je ob prvem pogovoru povedal:
Posnetek Boštjan Čemažar 1
S tem je izpolnjena kvota odstrela na tem območju, a prizadevanja iniciative bodo šla v smer dovoljenja za povečan odvzem.
Posnetek Boštjan Čemažar 2
No, naj ob tem povemo, da smo le nekaj ur pred to novico prejeli sporočilo o novem napadu volkov na domače živali, prav tako v Gorenjih Novakih.
Ivan Seljak
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.
Oddajte svoj komentar
Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!