AJDOVŠČINA GOSTILA DIRKO ZA DRŽAVNO PRVENSTVO V CIKLOKROSU

Nedelja, 12. januar 2020

Včeraj se je v Ajdovščini odvijalo državno prvenstvo v ciklokrosu, udeležilo se ga je okrog 100 tekmovalcev, ki so bili razdeljeni v 13 starostnih skupin. Tekmovalci so dirkali po različnih podlagah, od trave, zemlje, deli asfalta do makadama. Prvenstvo je tudi letos organiziral Kolesarski klub Izvir Vipava, kateri je nad uspešno izpeljano dirko zelo zadovoljen. Več o ciklokrosu, Lucijan Premrn.

Izjava Lucijan Premrn 1

Celotna proga dirke je potekala v neposredni bližini Ajdovskega nogometnega stadiona in je obsegala okrog 2,1 km dolg krog, ki so kolesarji prevozili večkrat. Po celotni progi so bile postavljene naravne in umetne ovire, katere so dirko še bolj popestrile. Kolesarji so tako morali prevoziti nekaj jarkov, brežin, klančin, skokov čez rob cestišča in umetno oviro, preteči so morali tudi stopnice ter se spopadli s cik-cak progo in spiralo. Zakaj se je letos prvenstvo dogajalo v Ajdovščini predsednik Kolesarskega kluba Izvir Vipava, Lucijan Premrn.

Izjava Lucijan Premrn 2

Kolesarski klub Izvir Vipava niza odlične rezultate tudi na domačih tleh, kajti od šestih njihovih tekmovalcev v ciklokrosu v Ajdovščini so štirje osvojili stopničke in sicer Pij Kovač je bil tretji v kategoriji dečki A, v kategoriji amaterji in masters do 34 let je  Kristjan Božnar osvojil tretje mesto,  drugo mesto v kategoriji masters od 35 do 44 let je osvojil  Boštjan Ferjančič in v kategoriji masters od 45 do 54 let se je na tretje mesto zavihtel Lucijan Premrn. Letos Kolesarski klub Izvir Vipava obeležuje že 25 letnico delovanja.