PIPISTREL Z NOVIMI NAČRTI

Sreda, 29. april 2020

Podjetje Pipistrel je vodilni svetovni proizvajalec ultralahkih motorno-jadralnih letal ter jadralnih letal s pomožnim motorjem. Podjetje je bilo ustanovljeno leta 1987 kot prvi zasebni proizvajalec in celo izvoznik letal v takratni Jugoslaviji.
Že do osamosvojitve Slovenije je proizvedel okrog  500 motornih zmajev. Leta 1995 se je začel razvoj in proizvodnja lastnega motorno-jadralnega letala Sinus. V letu 2004 se je podjetje preselilo v nove prostore poleg letališča v Ajdovščini.

Konec leta 2017 so ustanovili novo mešano podjetje na Kitajskem, ki je v njihovi 51 odstotni lasti in bo proizvajalo ultra lahka letala za dalnjevzhodna tržišča.  Tudi v zadnjem obdobju se loteva pomembnih investicij. 



Za oddajo Barve znanja nA Primorskem valu se je z Ivom Boscarolijem pogovarjala  Ana Štokelj.


Posnetek oddaje

Komentarji

Oddajte svoj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!

Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.

Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!



Pozabljeno geslo?

 

torek
11.11.2025
1°C / 18°C
sreda
12.11.2025
4°C / 16°C
četrtek
13.11.2025
8°C / 16°C