HADALINOVI IN KUŽELU PRIZNANJE ZA ŽIVLJENJSKO DELO

Četrtek, 27. oktober 2022
Predsednik Plavalne zveze Slovenije dr. Boro Štrumbelj je sinoči na Fakulteti za šport v Ljubljani Cerkljanoma Ani Hadalin in Marjanu Kuželu podelil priznanji za življenjsko delo v plavanju.

V obrazložitvi so pri Plavalni zvezi izpostavili dolgoletno delo obeh trenerjev v Plavalnem klubu Cerkno, ki se mu je Marjan Kužel pridružil že leto dni po ustanovitvi leta 1986. Plavalni klub Cerkno je bil pod okrilje plavalne zveze sprejet leta 1995, štiri leta pozneje pa so plavalci pod vodstvom Ane Hadalin in Marjana Kužela osvojili prvo medaljo na državnem prvenstvu v Mariboru. Skupno so do leta 2020 osvojili 37 naslovov državnih prvakov, eden najboljših cerkljanskih plavalcev Miha Kovač pa je poleg več osvojenih državnih naslovov zapisal tudi slovenski rekord na 50 m delfin v kategoriji mlajših dečkov. Plavalni klub Cerkno je v minulih desetletjih gostil tudi več plavalnih tekmovanj, organiziral izobraževanja za trenerje in sodnike ter pomembno pripomogel k 100-odstotni plavalni pismenosti šoloobveznih otrok v občini, so še navedli v Plavalni zvezi Slovenija.

Na fotografiji:dr. Boro Štrumbelj ob nagrajencema