ODLIČNI USPEHI IDRIJSKIH KARATEISTOV

Sreda, 05. april 2023

V nedeljo, 2. aprila, je v Luciji potekalo 1. državno pokalno tekmovanje KZS 2023 v karateju, katerega so se udeležili najboljši karate klubi Slovenije. Tekmovanja se je udeležilo kar 23 članov Karate kluba Kolektor Idrija. S svojimi odličnimi nastopi so osvojili kar 18 odličij in kot klub dosegli 1. mesto v skupnem seštevku tekmovanja. Prvo mesto so osvojili Luka Mlakar(kadeti -70 kg), Lia Krvina (kadetinje -54 kg), Gaja Humar (mladinke -66 kg), Aleks Gnezda (dečki -35 kg), Neo Primožič (dečki -41 kg), Maks Prezelj (dečki -48 kg), Neža Moravec (deklice -44 kg) in Nana Zupančič (mlajše kadetinje -47 kg). Na drugo mesto so se uvrstili Marc Permozer (kadeti -52 kg), Voranc Lapajne (kadeti -70 kg), Cene Božič (mladinci -76 kg), Patrik Gladek (dečki -56 kg), Zoja Sever Sakelšek (deklice -39 kg), Danijel Čuk (mlajši kadeti -50 kg), Nika Mlakar (mlajše kadetinje -47 kg) in Taja Alič (mlajše kadetinje -52 kg). Na tretjo mesto pa sta se uvrstila Mark Filipič (kadeti -57 kg) in Eva Filipič (deklice -34 kg). Odlično se je s 6. mestom odrezal tudi Tine Pelhan (dečki -30 kg). Kljub dobrim borbam pa je do stopničk malo zmanjkalo Niki Jeram, Alji Franzini, Tini Oblak in Dinu Muhiću.