DANES IN JUTRI V KULTURNEM DOMU NOVA GORICA REVIJA OTROŠKIH IN MLADINSKIH PEVSKIH ZBOROV

Sreda, 12. april 2023

Danes in jutri se bo v Kulturnem domu v Novi Gorici odvila Revija otroških in mladinskih pevskih zborov Goriške, ki bo v dveh dneh pred obiskovalce postavila 17 pevskih sestavov s 500 mladimi pevkami in pevci. Revijo bo spremljala glasbena pedagoginja in zborovodkinja Marinka Šuštar, ki bo zborom po nastopih svetovala in jih vzpodbujala za nadaljnjo kakovostno umetniško rast.

Kakor so povedali na novogoriški izpostavi Javnega sklada za kulturne dejavnosti na ta način spodbujajo in spremljajo množično zborovsko udejstvovanje, vrednotijo dosežke, poleg tega pa pripravljajo izobraževalne programe za zborovodje in pevce ter omogočajo strokovno spremljanje nastopov.

Lani so tako mladi pevci nastopali na tako imenovanem »zborovskem bumu« na Bevkovem trgu in v amfiteatru gradu Kromberk, letos pa jih čaka nastop na odru Kulturnega doma v Novi Gorici.

Zbori prihajajo iz osnovnih šol in njihovih podružnic od Kanala do Kostanjevice na Krasu in Doberdoba iz slovenskega zamejstva.

Vstopnice za koncert je na blagajni Kulturnega doma možno dobiti med 10. in 13. uro ter med 14. in 18. uro, ko tako današnji kot jutrišnji koncert tudi pričenja.



Primož Božič

Naslovna fotografija: Otroški pevski zbor OŠ Dobrovo // vir: OŠ Dobrovo

Komentarji

Oddajte svoj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!

Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.

Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!



Pozabljeno geslo?

 

četrtek
11.09.2025
17°C / 22°C
petek
12.09.2025
17°C / 25°C
sobota
13.09.2025
16°C / 27°C