Simona Skočir
Voditeljica programa
Na priljubljeni izletniški in planinski točki na Koradi so včeraj člani Planinskega društva Brda slovesno odprli prenovljeno planinsko kočo. Prenovitev je v veliki meri sad prostovoljnega dela briških planincev, je o prenovi povedala predsednica društva Iva Šibav.
V koči je sedežev za 50 gostov in 20 ležišč na skupnih posteljah, še dodaja Šibavova. 70 tisočakov, potrebnih za prenovo, je prispevalo društvo samo, v prihodnosti se nadejajo še denarja z razpisa, s katerim bi pokrili tudi energetsko sanacijo objekta.
Korada je z 803-mi metri nadmorske višine najvišji vrh v zaledju Goriških Brd in nudi izjemne razglede v vse smeri, pohodniki in kolesarji jo obiskujejo vse leto, še pravi Šibavova, porast je predvsem pri slednjih. Med drugim je tudi točka Poti miru in Juliane Trail, prioljubljena je tudi pri gostih iz Italije.
Planinska koča na Koradi je tako ena redkih točk z gostinsko ponudbo na Kanalskem Kolovratu, ki je odprta vse leto. Poleti se ji zadnjih nekaj let pridružuje tudi Planinski dom pod Ježo, za katerega skrbijo kanalski planinci. Tudi oni od včeraj ob sobotah in nedeljah odpirajo vrata planinskega doma in vabijo obiskovalce.
Primož Božič
Naslovna fotografija: mountainsgeek.com
Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.
Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!