Kristina Ipavec
Voditeljica programa
Turistično društvo Postojna, ki letos obeležuje 140-letnico delovanja, je v nedeljo, 2. julija, že tridesetič pripravilo Furmanski praznik, ki je skozi leta postal že kar tradicionalna in vseslovenska prireditev. Obiskovalcem so organizatorji predstavili festival furmanstva in konjeniški spektakel, tako v obliki furmanske povorke s številnimi konjeniki po osrednji ulici v Postojni kot tudi konjeniški spektakel na zelenici pri Postojnski jami.
V okviru Furmanskega praznika pa je tudi letos potekalo tekmovanje v igranju diatonične harmonike za pokal Postojnske jame 2023. Na letošnjem tekmovanju se je predstavilo 26 harmonikarjev in harmonikark. Najmlajša udeleženka je bila Lara Ivančič, ki šteje 7 let, najstarejši harmonikar pa je bil Zlatko Mohorič, ki je star 75 let. V kategoriji do 11 let je prvo nagrado osvojil Matevž Japelj iz Studenega pri Postojni, v kategoriji med 12 in 18 let je bil prvi Anžej Krapež iz Jazen pri Cerknem, v kategoriji nad 18 let pa je prvo nagrado osvojil Marko Vatovec iz Brezovice pri Kozini. Nagrado za najboljšo ljudsko izvedbo je prejel Luka Debevc iz Ivanjega Sela, absolutna zmagovalka pa je bila Maša Skvarča iz kraja Brezje pod Nanosom. Komisijo so sestavljali Niko Poles iz Primorskih fantov, David Penko iz skupine Fantje spod Šilentabra in Vili Marinšek iz ansambla Erazem.
Maja Vojska
Foto: Arhiv prireditve
Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.
Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!