SREČANJE ŠAHISTOV DELOVNE TERAPIJE PB IDRIJA, IDRIJE IN ŽIROV

Četrtek, 05. oktober 2023

V delovni terapiji Psihiatrične bolnišnice Idrija je šahovska igra zelo priljubljena. Da bi ljubitelji šaha preverili svoje znanje so na srečanje povabili šahiste iz Idrije in Žirov.

Odigrali so zanimiv in borben šahovski turnir posameznikov, ki se ga je udeležilo 13 šahistov in ena šahistka.

Po predtekmovanju v dveh skupinah so odigrali še finalna srečanja. V borbi za prvo mesto sta se srečala Marijan Katarič in Murdif Hadžič, oba zaposlena v PB Idrija. Na domačem terenu je bil boljši Hadžič, ki je brez izgubljene točke zasluženo osvojil prvo mesto pred Kataričem. V dvoboju za tretje mesto sta se srečala šahista iz ŠK »64«Žiri. Roman Trček je premagal Marka Kavčiča, ki je bil četrti. Silvij Persoglia (Kolektor) je 5. mesto osvojil z zmago proti šesto uvrščeni Tatjani Ban (DT PB Idrija), ki se je enakopravno borila v moški konkurenci. Na solidno 7. mesto se je uvrsti najmlajši udeleženec turnirja 14-letni Mark Trček (ŠK »64« Žiri), ki je premagal Bena Agreža (DT PB Idrija) sledijo : Mehinbašič, Majnik, Prinčič, Šečič, Seljak in Ristič (vsi DT PB Idrija).

Organizatorji šahovskega srečanja so vse udeležence pogostili in nagradili s praktičnimi nagradami. Šahovsko srečanje je znova potrdilo priljubljenost in koristnost igre na črno- belih poljih in sklenilo nova prijateljstva med ljubitelji šaha.