ŠE ENA USPEŠNA IZVEDBA VELIKE NAGRADE IDRIJE

Ponedeljek, 13. maj 2024

V Idriji in bližnji okolici je ta konec tedna od 10. do 12. maja potekala že deseta izvedba tri etapne kolesarske dirke za Veliko nagrado Idrije. Tekmovanje je na ceste Idrije in njene bližnje okolice privabilo okoli 280 kolesarjev selekcij dečkov in deklic ter mlajših mladincev in mladink iz Slovenije ter sosednjih držav Italije, Avstrije in Hrvaške. V petek so kolesarji zagrizli v klanec od Idrijske Bele do Zadloga in se v dolžini slabih štirih kilometrov spopadli za čim višjo uvrstitev. Najmlajši dečki do trinajst let so tekmovali na skrajšani razdalji dobrih dveh kilometrov.

V soboto je po strugi reke Idrijce od Podroteje do letnega kopališča Lajšt potekal posamični kronometer. Tekmovanje se je zaključilo z tradicionalno krožno dirko po ulicah mestnega jedra Idrije, ki je na sončno nedeljsko dopoldne v mesto privabilo obilo gledalcev in navijačev, ki so z glasnim navijanjem in spodbujanjem pričarali prekrasno navijaško vzdušje. Na razgibanem in tehnično zahtevnem krogu so tekmovalci pokazali izjemen boj, kar je botrovalo tudi velikemu številu padcev, ki so temeljito premešali boj za najvišja mesta.

Tri dnevne preizkušnje, ki velja za eno izmed najtežjih v Sloveniji, se je udeležilo tudi osemnajst tekmovalcev Kolesarskega društva Sloga 1902 Idrija. Najvišje se je v generalni razvrstitvi uvrstil Tjaš Pelhan, ki je zasedel 6. mesto med dečki B.

Med dečki C se je tik za deseterico uvrstil Jakob Prezelj, ki je dosegel skupno 11. mesto, Izak Gnezda se je uvrstil na 16. mesto.

V najmočnejši in najštevilčnejši kategoriji mlajših mladincev z kar 68 tekmovalci je nastopalo pet kolesarjev domačega društva, med katerimi se je najvišje uvrstil Nik Hvala z 30. mestom.

Izjemno zahtevna organizacija in delo prostovoljcev je bilo poplačano z nepričakovanim obiskom dvakratnega zmagovalca ene izmed najprestižnejših tri tedenskih dirk Giro d' Italia Gilberto Simonijem, ki si je ogledal drugo etapo VN Idrija ter s tem polepšal dan vsem prisotnim v Idrijski Beli.