JAKOB PREZELJ ZMAGOVALEC 3. POKALA MATEJA MOHORICA

Četrtek, 23. maj 2024

V soboto je v Trsteniku potekal 3. pokal Mateja Mohoriča, ki se ga je udeležilo tudi 16 tekmovalcev Kolesarskega društva sloga 1902 Idrija. Za veselje dneva je poskrbel Jakob Prezelj, ki je z uspešnim podaljšanim ciljnim šprintom domov odnesel pokal za 1. mesto med dečki C. Njegov uspeh je dopolnil Izak Gnezda z 9. mestom. Na gorenjskih cestah so se preizkusili tudi najmlajši idrijski tekmovalci, ki so dosegli spodbudne rezultate. Luka Eržen z 22. in Andraž Alič s 23. mestom sta se uvrstila v zlato sredino, za tekmovalne izkušnje so bogatejši tudi Nejc Kacin, Luka Burnik in Ivo Mrak. Med dečki B sta tekmovala Tjaš Pelhan, ki si je priboril 5. mesto ter Miha Miklavčič, ki je v cilj prikolesaril kot 19. Ajda Gnezda je med deklicami B dosegla 6. mesto. Prav tako na šesto mesto se je uvrstila Manca Prezelj. Težka proga in neizprosna konkurenca je krojila rezultate med mlajšimi mladinci ter med slednjimi poskrbela za velik osip. Nik Hvala se je uvrstil na 37. mesto, na 43. mestu je končal Saš Božič, Jakob Petrič je dirko končal kot 49. Za izkušnjo bogatejša sta tudi Luka Močnik in Anže Pavšič.

Včeraj pa je v Komendi potekal Lidlov pokal za mlade 2024, ki je štel tudi za državno prvenstvo v kategorijah dečkov in deklic v cestni vožnji. Da je sonce v nedeljo sijalo še nekoliko svetleje, sta poskrbela Tjaš Pelhan in Izak Gnezda, ki sta med dečki B oziroma C oba stopila na tretjo stopničko.

Njun uspeh je dopolnil Jakob Prezelj, ki je med dečki C dosegel 8. mesto. Na klancu Komende sta se borila tudi Luka Eržen, ki je dosegel 21. mesto in Luka Burnik, ki je v cilj prikolesaril kot 32.

Z borbeno vožnjo sta se izkazali tudi predstavnici nežnejšega spola. Manca Prezelj je med deklicami C dosegla 5. mesto. Prav tako si je 5. mesto med deklicami B priborila Ajda Gnezda.

Da je bil nedeljski dan za KD Sloga 1902 Idrija popolnoma v znamenju brona je poskrbel Simon Čibej, ki je v konkurenci amaterjev prav tako stopil na tretjo stopničko.