KOLESARJI KD SLOGA 1902 PONOVNO USPEŠNI

Ponedeljek, 03. junij 2024

Prvo junijsko nedeljo je pod okriljem Kolesarske zveze Slovenije v Gabrju potekal Pokal Sandija Papeža, ki je štel za slovenski pokal cestnega kolesarstva za dečke in deklice ter mlajše mladince.

Tekmovalci so se morali spopasti z tehnično izjemno zahtevno progo, katere krog je bil dolg 4,8 km z 90 m višinske razlike. Najmlajši dečki in deklice C ter deklice B so morali prekolesariti 2 kroga, nekoliko starejši dečki B 4 kroge, dečki A 5 krogov, najstarejši mlajši mladinci pa kar 12 krogov. V tradicionalno najštevilčnejši kategoriji dečkov C je nastopalo 50 tekmovalcev. V barvah Kolesarskega društva Sloga 1902 Idrija se je najvišje uvrstil Jakob Prezelj, ki je dirko končal na 6. mestu. Sledili so mu še Izak Gnezda, ji je osvojil 17. mesto, Andraž Alič 20. mesto, Luka Eržen 23. mesto in Luka Burnik 31. mesto. Z najmlajšimi dečki so tekmovale tudi leto starejše deklice B, med katerimi se je borila Ajda Gnezda, ki se je uvrstila na odlično 5. mesto. Med dečki B sta se na klancih in spustih Gabrja borila Miha Miklavčič in Tjaš Pelhan, ki sta se uvrstila tik za najboljšo deseterico in tako zasedla 12. oziroma 13. čas. Mlajši mladinci so se borili na najdaljši razdalji, ki je merila kar 59 km, na katerih so morali premagati zavidljivih 1080 metrov višinske razlike.

Med 68 kolesarji se je med rdeče belo črnimi kolesarji Sloge najvišje uvrstil Jakob Petrič, ki je dosegel 24. mesto. Kmalu za njim je v cilj prikolesaril Saš Božič 27. mesto. Nik Hvala je dosegel 36. čas. Slogini najmlajši tekmovalci pa so se borili na gorsko kolesarski pokalni tekmi XCO Kotečnik 2024, ki je štela za pokal SloXcup XCO mladi. Med dečki U9 so imeli dva predstavnika.

Po pobočjih nekdanjega smučišča Liboje, kjer sedaj leži Bike Gverk Kotečnik, sta se borila

Rene Brence, ki se je uvrstil na 10. mesto in Jakob Močnik, ki je dosegel 13. čas. Prihodnji konec tedna Slogine tekmovalce čaka ravninska dirka. Za točke na šprintih kriterija se bodo kolesarji borili na ulicah Murske Sobote, kjer bo 9. junija potekal 3. Pokal mesta Murska Sobota.