Suzana Bajrić
voditeljica programa
Minuli petek je bila v večnamenski dvorani Hotela Alp slovesna prireditev ob 30. obletnici Poletne šole Bovec, so sporočili z bovške občine.
Letošnja Poletna šola v Bovcu poteka od 7. do 21. julija, glavna tema pa je letos ponovno čezmejna. V uvodnem nagovoru Doris Hattenberger, vice rektorice izobraževanja Alpe Adria Univerze v Celovcu, je bilo poudarjeno, da je Bovško posebno pomembno območje in stičišče narodov.
Na dogodku je spregovoril tudi bovški župan Valter Mlekuž, ki je izrazil veselje, da je Poletna šola dosegla tako visok jubilej, in dodal, da je kot župan vesel in ponosen, da se udeleženci radi vračajo na Bovško.
Namen Poletne šole, ki jo organizira Univerza v Celovcu v sodelovanju z univerzami v Kopru, Trstu, Vidmu, Ljubljani, na Reki in v Osijeku, je krepitev sodelovanja med sosednjimi regijami s spodbujanjem medsebojnega spoznavanja študentov in univerz na večnacionalnem območju.
Letošnja glavna tema želi prispevati k vlogi, ki jo ima kulturna trajnost v večjezičnem okolju, z izrecnim poudarkom na okoljski razsežnosti. Udeležencem želi zagotoviti jezikovno znanje in sposobnost spoprijemanja z velikimi izzivi, s katerimi se v obmejnem in večjezičnem prostoru soočamo vsakodnevno.
Poletne šole Bovec se letos udeležuje 35 udeležencev, v njenem okviru pa potekajo jezikovni tečaji italijanščine, slovenščine, nemščine, furlanščine in hrvaščine ter skupinske dejavnosti, strokovne delavnice povezane s temo šole in ekskurzije. Eno izmed ekskurzij pripravi in financira Občina Bovec, ki tudi sicer nudi vso logistiko za izvajanje pouka v prostorih Osnovne šole Bovec in v Stergulčevi hiši.
Simona Skočir
Naslovna fotografija: Občina Bovec/Milan Štulc
Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.
Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!