Maja Petrovčič Rupnik
Voditeljica programa
Občina Idrija ob spodbudah različnih invalidskih organizacij že skoraj desetletje izvaja različne aktivnosti, s katerimi se odziva na potrebe invalidov oziroma oseb z oviranostmi. Tako je že leta 2015 na pobudo Medobčinskega društva invalidov Idrija-Cerkno začela izvajati aktivnosti za pridobitev naziva občina po meri invalidov, ki ga je pridobila dve leti kasneje, ko je bil ustanovljen tudi občinski svet za invalide. Od takrat s pomočjo različnih projektov, h katerim jo vztrajno spodbuja tudi Medobčinsko društvo slepih in slabovidnih Nova Gorica, postopno izboljšuje dostopnost objektov in storitev za ljudi z oviranostmi, ti pa niso le invalidi, ampak tudi starejši, bolni ali poškodovani, matere z vozički in otroci. Včasih so ta prizadevanja intenzivnejša in odmevnejša, drugič nekoliko zastanejo, pa jih novi projekti spet poženejo naprej.
Letos junija je Občina Idrija pričela izvajati nov projekt z naslovom Omogočanje multimodalne mobilnosti oseb z različnimi oviranostmi, ki ga izvaja Geodetski inštitut Slovenije, financira pa ministrstvo za okolje, podnebje in energijo. Cilj projekta je popis stanja na terenu in vzpostavitev enotnega sloja podatkov za multimodalno mobilnost oseb z različnimi oviranostmi, kot so slepi in slabovidni, gibalno ovirani, starejši in šolajoči otroci, ki se uvrščajo med bolj ranljive udeležence v prometu. Prvi terenski ogled je potekal minuli teden, v nadaljevanju pa bo sodeloval tudi lokalni Svet za invalide. Te analize bodo osnova za ukrepe pri izboljšanju mobilnosti oseb z oviranostmi.
Metka Rupnik
Foto: Občina Idrija
Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.
Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!