5. oktobra smo obeležili svetovni dan učiteljev. Odločitev o tem dnevu je bila sprejeta na Mednarodni konferenci o izobraževanju leta 1993 v Ženevi zato, ker je bil na ta dan leta 1966 na medvladni konferenci v organizaciji UNESCO in Mednarodne organizacije dela sprejet dokument Priporočila o položaju učiteljev, ki je veljaven še danes. A kot bomo lahko slišali tudi v današnjem klepetu v oddaji Ime tedna, si učitelj ugled in položaj v okolju, kjer deluje, gradi predvsem sam, s svojim delom v šoli in izven nje.
Naša današnja sogovornica je Ivica Šemrov, ki je od začetka svoje učiteljske poti do letošnje upokojitve skoraj 40 let poučevala na podružnični odnovni šoli v Ledinah, ki sodi pod okrilje OŠ Spodnja Idrija. Z zavestjo, da šola na podeželju ni le izobraževalna ustanova, ampak tudi središče kulturnega in družabnega dogajanja, je skupaj s svojimi učenci in sodelavkami vsako leto organizirala različne kulturne prireditve v kraju, osnovala močno šolsko gledališko dejavnost, pred 25. leti je bila tudi ena od soustanoviteljic Društva učiteljev podeželskih šol Slovenije, kjer še vedno ostaja v upravnem odboru. Sicer pa tudi po upokojitvi ostaja aktivna, med drugim tudi v Kulturnem društvu Rodoljub Ledinski in še kje. K pogovoru, ki mu lahko prisluhnete na spodnji povezavi, jo je povabila Metka Rupnik. Foto: Osebni arhiv Ivice Šemrov
Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.
Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!