ZA KONEC SEZONE DVE PETI MESTI ZA PRVENSTVO ALPE ADRIA

Ponedeljek, 21. oktober 2024

Z nastopom na zadnji dirki prvenstva Alpe Adria, dirka je bila na Hrvaškem Grobniku, se je za Eneja Logarja (AMD Domžale) končala sezona 2024. Za zaključek je osvoji dve peti mesti v razredu superstock 600.

Zadnji tekmovalni vikend  v letu 2024 je tekmovalce mednarodnega prvenstva Alpe Adria na Grobniku pričakal s spremenljivimi vremenskimi razmerami, ki so predvsem zaznamovale sobotne kvalifikacije. Le te so namreč potekale na delno suhi in delno mokri stezi in izbira ustreznih pnevmatik je bila zelo težka. Z dežno gumo spredaj in gumo za suho stezo zadaj, je Logar uspel doseči skupno 7. čas kvalifikacij, ob tem je bil 5. v svojem tekmovalnem razredu superstock 600.

Sobotna dirka je minila v suhem, a vetrovnem vremenu. Logar je dirko pričel nekoliko zadržano in izgubil dve mesti, vendar obdržal stik s skupino tekmecev pred seboj. Po številnih prehitevanjih in majhnih razlikah te skupine, je do konca dirka uspel pridobiti nazaj dve mesti in tako dirko končati skupno sedmi in peti v svojem razredu. »Razen manjših težav z zavorami, je dirka potekala v redu, res smo imeli lepe borbe za vsak meter proge« je po koncu prve dirke povedal Logar.

Pred nedeljsko dirko je ekipa zamenjala črpalko zavor in že na dopoldanskem ogrevanju, so bili občutki na motorju precej  boljši. Tudi vremenski pogoji so bili precej drugačni, lepo sončno vreme je obljubljalo še bolj napete boje, obenem pa privabilo tudi številne gledalce. In imeli so kaj videti. Logar je dirko pričel bolje, že do drugega zavoja pridobil eno mesto, po dveh krogih pa je bil že peti. A tekmeci so bili nepopustljivi, predvsem na štartno-ciljni ravnini so pridobivali v primerjavi z Logarjem. Sledilo je nekaj prehitevanj in na koncu je Logar ponovil sobotni dosežek, skupno 7. mesto in 5. v razredu superstock 600. »Z doseženim sem zadovoljen, več se ni dalo. Časi skupine v kateri sem vozil so bili konstantni in kljub številnim prehitevanjem tudi zelo hitri« je po zadnjem nastopu povedal Logar, ter se na kratko ozrl na letošnjo sezono: »Zagotovo lahko sezono ocenil kot zelo pozitivno. Poleg četrtega zaporednega naslova državnega prvaka, sem tudi v prvenstvu Alpe Adria dosegel nekaj dobrih rezultatov.  Rad pa bi še čestital ekipnemu kolegu Alešu Brzinu za osvojen naslov prvaka Alpe Adria v razredu Cup 1000«.

Zahvala za uspešno sezono gre vsem sponzorjem in vsem navijačem, glavna želja Logarja pa je, da bi sponzorji tudi v prihodnji sezoni s svojo pomočjo pomagali k uspešnem nadaljevanju dirkaške kariere.