TOLMINSKA MLADINA SE BO NOVIH PROSTOROV RAZVESELILA JESENI

Torek, 11. februar 2025

Prizadevanje za pridobitev ustreznih prostorov za mlade in njihove dejavnosti je v občini Tolmin prisotno že dlje časa. Kot najbolj ustrezna lokacija se je že pred leti izkazal nedokončan prizidek športne dvorane šolskega centra, v katerem bi morali prostore mladinskega centra urediti že v lanskem letu, a se je časovnica zaradi dvakrat neuspelega razpisa za izvajalca zamaknila. Po tem, ko je bil na tretjem razpisu izvajalec vendarle uspešno izbran, so se dela pričela konec januarja.

Nove prostore v do sedaj še nedokončanem južnem prizidku športne dvorane tolminskega šolskega centra bodo mladi lahko uporabljali za druženje, organizacijo manjših dogodkov, učenje, skupinsko delo in razna neformalna izobraževanja. Dela v njih so se pričela konec meseca januarja, zaživeli pa bodo predvidoma jeseni, pove direktor Zavoda za kulturo, šport in mladino Občine Tolmin Matjaž Žbogar.

Izjava Matjaž Žbogar 1

Vrednost del je ocenjena na nekaj manj kot 300 tisoč evrov, prizidek pa bodo v naslednjih mesecih uredili v več etažah. Podrobneje o vsebini novih prostorov Matjaž Žbogar:

Izjava Matjaž Žbogar 2

Nov Center mladih Tolmin naj bi torej zaživel jeseni, z novim šolskim letom, napolniti pa ga bo potrebno ne le z novim pohištvom, ampak tudi z zanimivimi vsebinami.

Izjava Matjaž Žbogar 3




Simona Skočir

Komentarji

Oddajte svoj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!

Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.

Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!



Pozabljeno geslo?

 

četrtek
10.07.2025
14°C / 25°C
petek
11.07.2025
11°C / 27°C
sobota
12.07.2025
13°C / 26°C