V AJDOVSKIH RUSNAH PROSTI VRTIČKI

Nedelja, 16. februar 2025

Občina Ajdovščina je pred dvema letoma v Rusnah uredila skupnostne vrtičke, ki so hitro zaživeli in postali priljubljeni med domačini. Z novim letom se je sprostilo 26 vrtičkov, ki zdaj čakajo nove najemnike. Vsi, ki si želijo obdelovati svoj vrtiček, se lahko na razpis prijavijo do 19. februarja.

Vrtički v ajdovskih Rusnah obsegajo skupno 5.500 m² površine, na kateri je urejenih približno 100 posameznih vrtičkov. Vsak meri okoli 50 m², občina pa najemnikom zagotavlja osnovne pogoje za vrtnarjenje. Na območju je namreč urejeno vodovodno omrežje za zalivanje rastlin ter ograje okoli vsakega vrtička. Poleg tega so vrtičkarjem na voljo tudi štiri skupne hišice za shranjevanje orodja in pokrita terasa z mizami in klopmi, kjer se lahko po delu spočijejo in družijo. Letna zakupnina za posamezen vrtiček znaša 100 evrov. Kaj vse vključuje ta znesek, pa Vida Šuštar iz oddelka za prostor na Občini Ajdovščina.

Izjava: Vida Šuštar

Vrtički so namenjeni izključno občankam in občanom Občine Ajdovščina. Na njih ni dovoljeno postavljati objektov ali saditi dreves, saj so namenjeni zgolj gojenju vrtnin in drugih manjših rastlin. Prijave za letni zakup so odprte do 19. februarja, zainteresirani pa lahko vlogo oddajo osebno na vložišču Občine Ajdovščina, ali po navadni ali elektronski pošti.

Vrtnarjenje ni le način pridobivanja sveže zelenjave, temveč tudi priložnost za sprostitev, stik z naravo in krepitev skupnosti.





Ana Štokelj

 

Komentarji

Oddajte svoj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!

Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.

Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!



Pozabljeno geslo?

 

sreda
12.03.2025
10°C / 16°C
četrtek
13.03.2025
9°C / 15°C
petek
14.03.2025
8°C / 16°C