Maja Petrovčič Rupnik
Voditeljica programa
Katja Brišar
Tehnična urednica programa
Tokrat bomo skozi klepet spoznavali utrip društva Vera in luč Cerkno, ki združuje odrasle osebe z motnjami v telesnem in duševnem razvoju z območja občin Cerkno in Idrija, njihove starše in prijatelje.
Skupnost Vera in luč temelji na prepričanju, da ima vsaka oseba, tudi oseba z motnjo, ki jih v društvu Vera in luč imenujemo “lučke”, pravico biti ljubljena, sprejeta, spoštovana v svojem bistvu in v svojih odločitvah ter da ji pripada pravica do pomoči na duhovnem in človeškem področju. Pri svoji rasti potrebujejo prijatelje, ki jih spremljajo in jim pomagajo odkrivati njihove darove. Starši teh lučk se v skupinah medsebojno podpirajo, si pomagajo, prijatelji, ki se kot prostovoljci vključujejo v delo gibanja, pa ob “lučkah” spoznavajo vrednost življenja, se ob njih bogatijo in duhovno rastejo.
Tudi v društvu Vera in luč Cerkno že četrt stoletja udejanjajo to lepo poslanstvo z različnimi dogodki, delavnicami, srečanji, Miklavževanjem in vsakoletnim koncertom. O tem, kako si v društvu Vera in luč Cerkno medsebojno lepšajo dni in bogatijo življenje, se je Metka Rupnik pogovarjala z eno od dveh vodij društva, Meto Bavcon, ki v gibanju kot prostovoljka deluje že 21 let. (Foto: Marica Bončina)
Na koncertu, ki ga
skupina Vera in luč Cerkno to soboto ob 18. uri prireja v večnamenski
dvorani osnovne šole Cerkno, bodo dobrodelni večer s svojim
nastopom obogatili Moška vokalna skupina Zven, Mojca Jeram, Snack
band, ansambel Svizci ter nastopajočih iz OŠ Cerkno in Doma
upokojencev Idrija, enota Marof.
Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.
Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!