Vanja Hvala
Voditeljica programa
Po tem, ko je pred leti prenehala obratovati okrepčevalnica pod cerkvijo Svetega Ivana v Šebreljah, mimo katere pot vodi k Divjim babam, k sami cerkvi in utrdbam izpred 1. svetovne vojne, se je zdelo, da bo kraj ostal popolnoma brez gostinske ponudbe. A ni tako. Podjetnik Jožko Mlakar, ki smo ga doslej poznali predvsem po proizvodnji vrečk, se je odločil za širitev svoje dejavnosti. Pogumno je vstopil na trg mesnopredelovalne in gostinske dejavnosti. V njegovih kleteh že zorijo mesni izdelki pod imenom Dobrote iz naše kleti, ki so značilni za to planoto. So plod skrbnega načrtovanja, namenjeni pa so pogostitvam skupin, ki se bodo predhodno najavile, pa tudi prosti prodaji na trgu.
Mnogi njegove izdelke že poznajo, saj se je pogosto pojavljal kot ljubiteljski proizvajalec, sedaj pa, kot sam pove, gre zares. Izdelki niso serijski in so narejeni po starih receptih, iz surovin zanesljive kakovosti.
Pot proti Svetemu Ivanu v tako imenovani šebreljski Dolenji vasi pa ne bo bogatejša le zaradi ponudbe mesnih dobrot. Ob svoji kleti je Mlakar postavil več prosto dosegljivih avtomatov s celodnevno ponudbo toplih napitkov in brezalkoholnih pijač.
Pomemben korak k turistični poživitvi Šebrelj.
Ivan Seljak
Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.
Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!