Simona Skočir
Voditeljica programa
V otroških letih smo, vsaj današnja generacija srednjih let, domala vsi bili mali zbiratelji najrazličnejših sličic, papirnatih prtičkov z zanimivimi vzorci, vinilnih plošč, značk, nalepk in še različne druge zbirke smo hranili doma in si izmenjevali primerke s svojimi prijatelji, sošolci. No, v odraslosti marsikateri zbiratelj opusti ta hobi in čas posveti drugim stvarem v življenju.
Nekateri pa vztrajajo.
Poklepetali bomo z navdušenim in vsestranskim zbirateljem, ki doma hrani najrazličnejše zanimive zbirke. Aleš Brecelj, doma iz Žapuž pri Ajdovščini je že desetletja filatelist, numizmatik, zbira nabožne podobice, največja pa je njegova zbirka kemičnih svinčnikov. Kar preko 15.000 različnih jih ima v svoji zbirki, ki je razstavljena v njegovi domači hiši v Žapužah. Njegova zbirateljska vnema pa se je, ne boste verjeli, začela s praznimi parfumskimi stekleničkami. Z zanimivim in zgovornim zbirateljem je poklepetala Metka Rupnik. (Foto: osebni arhiv Aleša Breclja)
Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.
Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!