ANA SODNIK JE O LENTI KRALJICE TERANA SANJALA ŽE V OTROŠTVU

Sreda, 27. avgust 2025

Na našem radiu smo v začetku avgusta že govorili o tem, da je letošnji praznik terana in pršuta na Krasu poleg drugega postregel tudi z uradno razglasitvijo nove kraljice terana Ane Sodnik, ki bo to lento nosila dve leti. 

Naslov kraljice terana je častna titula, ki jo Društvo vinogradnikov in vinarjev Krasa podeli izbrani predstavnici, ki s svojim znanjem, osebnostjo in predanostjo predstavlja teran PTP ter vinsko tradicijo Krasa tako doma kot v tujini.

Ana Sodnik prihaja iz Sel na Krasu v občini Miren-Kostanjevica in je prva kraljica terana iz goriškega dela Krasa. 

Odraščala je na turistični kmetiji Pri Krčarju, kjer z mamo Suzano, očetom Petrom in sestrama že veliko let skrbijo za goste z vseh koncev Slovenije in tujine in jih razvajajo z domačo kulinariko ter izvirnim kraškim gostoljubjem.

Ano smo ob tej priložnosti povabili tudi pred naš mikrofon, z njo se je pogovarjal Primož Božič. Vabljeni k poslušanju. 

POGOVOR: Ana Sodnik

Komentarji

Oddajte svoj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!

Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.

Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!



Pozabljeno geslo?

 

ponedeljek
01.09.2025
12°C / 27°C
torek
02.09.2025
16°C / 27°C
sreda
03.09.2025
18°C / 23°C