Gaja Obid
Voditeljica programa
Dobrodelni festival Gora Rocka, ki je v več kot dvajsetih letih delovanja v dobrodelne namene prispeval že več kot 224.000 evrov, je bil tudi v minulem letu zvest svojemu poslanstvu.
Organizatorji so sporočili, da se sicer v zadnjih letih soočajo s številnimi izzivi, ki pestijo prireditveni sektor. Organizacija dogodka na visoki ravni zahteva vedno več finančnih in logističnih vložkov, stroški pa iz leta v leto naraščajo.
Kljub temu so v sodelovanju s Hangar Barom Izola in Pivovarno Laško zbrali 1.650 evrov za Loro, ki živi z redkim sindromom GAND, skupaj z Godec Pubom in Clef Brewery so zbrali 2.580 evrov za sklad Glasbenik sem pri Zvezi prijateljev mladine Slovenije. Z društvom AED Slovenija in obiskovalci festivala so prispevali 2000 evrov za nakup in namestitev novega defibrilatorja v vasi Temljine v Baški grapi. Dobrodelna licitacija majice Gora Rocka pa je prinesla še 400 evrov, ki so jih namenili Domu upokojencev Tolmin – enoti Podbrdo za nakup didaktičnih pripomočkov za varovance z najtežjo obliko demence.
Organizatorji festivala, ki ga zagotovo ne bi bilo brez več kot 350 predanih prostovoljcev, ki s svojim časom, energijo in srčnostjo skrbijo, da vse poteka nemoteno, že optimistično zrejo proti novi izvedbi festivala.
Dvaindvajseta Gora Rocka bo letos potekala med 25. in 28. junijem. Na odru bodo nastopili Siddharta, Zablujena generacija, Zmelkoow, Tabu, Elvis Jackson, Zgrešeni primeri in številni drugi izvajalci.
Simona Skočir
Fotografija: Gora Rocka
Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.
Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!