DEUJE BABE BODO ZAVZELE CERKNO

Sreda, 04. marec 2026

Danes se začenja festival Deuje babe, ki bo s pestrim programom potekal vse do nedelje, 8. marca. Festival, ki ga od leta 2013 ob mednarodnem dnevu žensk pripravlja Cerkljanski mladinski alternativni klub (MC C.M.A.K.), nosi ime po arheološkem najdišču neandertalske piščali nad dolino Idrijce, kjer so po ljudskem izročilu prebivale neukročene »deuje babe«.

Festival daje prostor drznim ustvarjalkam in aktivistkam vseh spolov, še posebej tistim, ki zavračajo stereotipe o ženskosti in moškosti ter kršijo nenapisana pravila »normalnega« videza, obnašanja in življenja. 

Spodaj lahko prisluhnete oddaji, ki so jo pripravile Nina Domnik, Eva Kene in Patricija Horvat.

Oddaja Deuje babe 2026





FOTO: Arhiv prireditve

Komentarji

Oddajte svoj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!

Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.

Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!



Pozabljeno geslo?

 

nedelja
07.12.2025
3°C / 15°C
ponedeljek
08.12.2025
2°C / 16°C
torek
09.12.2025
2°C / 14°C