KARMEN KOREN IN REINKARMIKA: OBLAČILA Z ZGODBO

Sobota, 25. april 2026

Tokratna petkova gostja je bila Karmen Koren iz Kobarida – modna oblikovalka, podjetnica in ustvarjalka projekta Reinkarmika, ki že skoraj desetletje povezuje ljubezen do oblačil in trajnostnega načina življenja.

Sodobno modno industrijo zaznamujejo hitra moda, pretirana potrošnja in kratka življenjska doba oblačil. Karmen s svojo trgovino z vintage kosi ponuja drugačno pot – takšno, kjer ima vsak kos svojo zgodbo, vrednost in namen.

S Simono Skočir je spregovorila o svoji poti od šolanja in izkušenj v tujini, tudi na newyorškem tednu mode, do odločitve za samostojno ustvarjanje v domačem okolju. Dotaknili smo se tudi razlik med vintage in second-hand modo, odnosa do oblačil danes ter sprememb, ki jih opaža pri ljudeh skozi leta. 

Pogovor je odpirl tudi temo astrologije, s katero se ukvarja, pa tudi nkaj osebnih vidikov njenega razmišljanja, vključno z optimizmom in sproščenostjo, ki jo vodita skozi življenje.


POSNETEK: Karmen Koren 1
POSNETEK: Karmen Koren 2

Komentarji

Oddajte svoj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!

Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.

Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!



Pozabljeno geslo?

 

nedelja
07.12.2025
3°C / 15°C
ponedeljek
08.12.2025
2°C / 16°C
torek
09.12.2025
2°C / 14°C