Vanja Hvala
Voditeljica programa
V Zdravstvenem domu Nova Gorica bodo uredili nove prostore za centralizirano reševalno službo ter zgradili garažo za dve urgentni reševalni vozili.
Župan Mestne občine Nova Gorica Samo Turel in direktor podjetja Pintol gradnje Ismir Pintol sta podpisala pogodbo za izvedbo del, katerih vrednost znaša 944.370 evrov z DDV. Investicijo financira Zdravstveni dom Nova Gorica, vodi pa jo Mestna občina Nova Gorica.
Namen projekta je izboljšati organizacijo dela reševalne službe, ki je trenutno razpršena po različnih prostorih zdravstvenega doma. Po prenovi bodo reševalci delovali v enotnem, sodobno urejenem traktu z neposrednim dostopom do urgentnih vozil, kar bo omogočilo učinkovitejše delo in hitrejšo pripravljenost ob nujnih intervencijah.
V pritličju zahodnega krila zdravstvenega doma bodo prenovili približno 426 kvadratnih metrov prostorov. Uredili bodo prostore za reševalce, šest sob za dežurne ekipe s kopalnicami, dispečerski prostor, pisarni vodje in pomočnika vodje, skladišča, sanitarije, prostore za medicinsko opremo ter posebno infekcijsko oziroma izredno ambulanto za uporabo ob epidemijah ali drugih izrednih razmerah.
Del investicije je tudi gradnja nove garaže za dve urgentni reševalni vozili, ki sta trenutno parkirani na prostem. Nova garaža bo klimatizirana in prezračevana, kar bo zagotovilo boljšo zaščito vozil in medicinske opreme ter omogočilo hitrejšo pripravo vozil po zaključku intervencij. Objekt bo stal na južnem delu območja zdravstvenega doma in bo neposredno povezan s prenovljenimi prostori reševalne službe.
Projekt predstavlja nadaljevanje vlaganj v zdravstveno infrastrukturo po izgradnji prizidka Zdravstvenega doma Nova Gorica in odprtju Centra Nova. Z ureditvijo centralizirane reševalne službe bodo izboljšani pogoji za delo približno 50 zaposlenih v reševalni službi, hkrati pa bo zagotovljena še hitrejša in učinkovitejša nujna medicinska pomoč za prebivalce območja, ki ga pokriva Zdravstveni dom Nova Gorica.
Primož Božič
FOTO: Direktor podjetja Pintol gradnje Ismir Pintol, novogoriški župan Samo Turel in direktorica ZD Nova Gorica Petra Kokoravec ob podpisu pogodbe. Avtorica: Ana Rojc
Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.
Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!