Simona Skočir
Voditeljica programa
Vodstvo Zdravstvenega doma Idrija je na včerajšnji novinarski konferenci predstavilo aktualnosti v delovanju ustanove, zlasti glede tekočih in zaključenih investicij v zdravstvenem domu, imenovanja strokovne vodje zavoda, problematike pediatrije, glede izteka mandata dosedanjega sveta zavoda in ostalih aktualnih zadev.
Kot je uvodoma pojasnila direktorica Zdravstvenega doma Idrija Urška Močnik, so letošnje novosti zlasti nova celostna grafična podoba in logotip, ki združuje zdravstveno in idrijsko simboliko, nova zelo obiskana spletna stran, v začetku leta so brez večjih težav prešli na e-račun, s 1. novembrom pa uvedli tudi e-recept. Nova pa je tudi strokovna vodja zdravstvenega doma Idrija. To funkcijo je prevzela specialistka internistka Ana Ogrič Lapajne, ki nekatera dela na tem področju opravlja že od lanskega leta, med svoje ključne naloge pa uvršča:
-----------------
izjava Ana Ogrič Lapajne
----------------
V letošnjem letu je Zdravstveni dom Idrija investiral dobre pol milijona evrov v opremo in medicinsko opremo. Uredili so avlo z novim prostorom za informatorko in patronažno službo ter eno referenčno ambulanto. Večji finančni vložek je bila ureditev ginekološke ambulante, ki ni bila deležna prenove vse od izgradnje zdravstvenega doma, največji zalogaj, ki že teče, pa je začetek izvedbe energetske sanacije, ki naj bi jo uresničili v treh fazah. Direktorica Urška Močnik.
----------------
izjava Urška Močnik
----------------
Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije je letos ZD Idrija vključil v pilotni projekt kliničnega farmacevta, ki pomaga zdravniku načrtovati obravnavo pacienta glede na interakcijo med zdravili. Vključujejo se tudi v projekt ministrstva za zdravje za skrajševanje čakalnih dob.
Kot je še pojasnila direktorica Močnikova, problem zagotavljanja pediatrov v Zdravstvenem domu Idrija ostaja. Sedaj dejavnost izvajajo s pomočjo dveh upokojenih pediatrinj in dveh specializantov pediatrije, ki bosta študij zaključila čez dve leti in se, kot upa Močnikova, zaposlila v ZD Idrija, vključujejo pa se tudi zdravniki splošne medicine. Trenutno ni pediatrov v Sloveniji, ki bi se zaposlili v ZD Idrija, Slovenija nasploh ni več zanimiva niti za pediatre iz sosednjih držav, zato bo na tem področju nujna pomoč države. Vodstvo ZD Idrija si prizadeva tudi za oblikovanje samostojne službe urgentne medicine, da ne bi bremenila rednega zdravniškega dela, kar bi bilo tudi prijazneje za uporabnike.
Metka Rupnik
Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.
Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!