Simona Skočir
Voditeljica programa
Idrijski policisti so imeli ta teden največ dela s kršitvami na področju prometne varnosti, toda najprej poglejmo, kaj se je dogajalo na področju kriminalitet in kršenja javnega reda in miru.
Kot poročajo, na področju kriminalitete še vedno zbirajo obvestila o morebitni zatajitvi. Ko bodo ugotovili, kaj se je zgodilo, boste o tem nedvomno obveščeni.
Poklicali so jih v gostinski lokal v Idriji, kjer se je vinjen gost, ki mu tam zaposleni niso želeli postreči z alkoholno pijačo, nedostojno obnašal.
V Spodnji Idriji so se sprli družinski člani. Z dogodkom so možje postave seznanili Center za socialno delo.
Med Govejkom in Žirmi se je pripetila prometna nesreča, v kateri je zaradi neprilagojene hitrosti padel motorist. V nesreči si je zlomil nogo. Zdravniško pomoč mu je nudilo zdravstveno osebje idrijskega Zdravstvenega doma.
V nesreči, ki se je zgodila v Zali, so bila udeležena tri vozila. Voznik osebnega avtomobila je zaradi neprilagojene hitrosti in vožnje pod vplivom alkohola zapeljal na nasprotni pas in tam trčil v vozili, ki sta mu pripeljal nasproti. Cesta je bila nekaj časa zaprta, saj so morali odstraniti vozila. Zoper povzročitelja bodo napisali obdolžilni predlog prekrškovnemu organu.
Na Stopniku sta se oplazila avtomobila. Voznikom so napisali uradna zaznamka za zavarovalnico. Zaznamek za zavarovalnico so napisali tudi vozniku, ki je na Reki povozil kamen.
Občanu je nekdo ukradel kolo z motorjem, poročajo tolminski policisti. Podano bo poročilo okrožnemu državnemu tožilcu.
Do zdaj še neznani storilec je vlomil v trgovino v Tolminu in iz nje odnesel več zavojčkov cigarete.
V zasebnem stanovanju v Tolminu so morali posredovati zaradi kršenja javnega reda in miru. Kot so ugotovili, je občan močno razbijal po vratih stanovanja. Ko so prišli na kraj, ga ni bilo več. Razgrajaču so napisali plačilni nalog.
Med Idrijo pri Bači in Slapom ob Idrijci, natančneje v Hotenšku, se je pripetila prometna nesreča z gmotno škodo. Povzročitelj naj bi vzvratno zapeljal z delovišča, ne da bi se prej prepričal, dali lahko to varno stori. Trčil je v avtomobil v bližini.
Domačinka je na cesti opazila odvržen prometni znak in zabojnik za smeti. Ker sta bila tako prometni znak kot smetnjak nepoškodovana, so ju policisti vrnili na svoje mesto.
V Podbrdu se je sprožil zemeljski plaz, ki ogroža stanovanjski hiši v Podbrdu. Gasilci so plaz pokrili in zavarovali s platnom.
Prejeli so obvestilo, da je oseba iz Idrijskih Krnic zbežala v gozd, da bi naredila samomor. Sprožili so iskalno akcijo, v kateri so pogrešano osebo tudi našli.
Obvestili so jih, da se okrog vrtca potikata dva sumljiva moška. Ugotovili so, da sta neznanca želela plezati po fasadi vrtca, v ta namen sta se seboj prinesla tudi plezalke in magnezij. Možje postave so ju opozorili, da to pač ne gre, kar sta upoštevala.
Varuhi zakonca sporočajo, da jim je občanka izročila najdeno pištolo Mauser, občan je k njim prinesel dve registrski tablici, ki so ju že poslali na tolminsko upravno enoto, nek drug občan pa je našel AMZS kartico. Vrnili so jo lastnici.
Prej ali slej lahko za dobro delo pričakujemo tudi nagrado. To se je kot kaže primerilo logaškim policistom. Poznalo se jim sicer ni v denarnici, temveč v delovnih obveznostih, ki so bile po zaslugi spleta okoliščin spravljene na minimum. Zato vam bomo postregli verjetno z najkrajšo črno kroniko z njihovega območja. Pri tem ne moremo mimo domneve, da so v preteklih deževnih dneh tudi nepridipravi vedrili. Å e najbolj nor je bil pes, ki je kljub dežju taval naokoli in ugriznil žensko. Policisti so zoper lastnika ukrepali v skladu z zakonom o živalih, kar pomeni, da ga bo to tudi nekaj stalo.
Vlomilci v osebno vozilo, ki je bilo parkirano v Dolenjem Logatcu, so iz njega odnesli torbico z osebnimi dokumenti in mobitel.
Vlom v predstavništvo agencije v Logatcu pa so obravnavali kriminalisti, kar pomeni, da so vlomilci iz poslovalnice odnesli blago večje vrednosti.
Policiste so poklicali na Martinj hrib, kjer so se neznanci z motornimi kolesi podili sem ter tja, čez drn in strn. Ko so prišli policisti na kraj dogodka, tam že ni bilo nikogar več.
Izgubljeno registrsko tablico osebnega vozila pa je njegov lastnik sam našel.
Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.
Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!