ČRNA KRONIKA MINULEGA TEDNA

Nedelja, 11. maj 2008

Piščal je na varnem

V arheološkem najdišču Divje babe v Å ebreljah je nekdo poškodoval nekaj stvari kulturnega pomena. Kraj so si ogledali tudi kriminalisti. Kdo bi lahko storil kaj takega, idrijski policisti še ugotavljajo.

V Spodnji Idriji naj bi nekdo ukradel osebni avtomobil. Naknadno so ugotovili, da ni šlo za krajo, pač pa je vozilo uporabljala zaposlena oseba. Iz tega lahko sklepamo, da je šlo za službeno vozilo.

V Idriji je bilo ukradeno kolo z motorjem, ki pa so ga že našli. Storilca, ki ga je vzel, še iščejo.

Prav tako v Idriji so zasegli mobilni telefon, ki ga je nekdo pred časom ukradel v Lomeh. Podana bo kazenska ovadba okrožnemu državnemu tožilcu.

Na mestni ulici v Idriji se je zaradi nepravilne strani vožnje zgodila prometna nesreča. V njej sta bila udeležena voznik osebnega avtomobila in motorist. Nesrečo je povzročil slednji za kar so mu možje v modrem napisali plačilni nalog.

Nesreči, ki se je zgodila med Cerknim in Sovodnjem, je botrovala nepravilna stran vožnje. Povzročiteljico, ki je s kraja kar odpeljala, so policisti izsledili v Å kofji Loki. Odredili so preizkus alkoholiziranosti, ki je pokazal, da ima povzročiteljica v organizmu precej več alkohola, kot je dovoljeno. Seveda so jo pridržali.

V Cerknem je voznik tovornjaka trčil v poslopje.

Ogledali so si še avtomobil, ki ga je na parkirišču v Idriji poškodoval neprevidni voznik.

Policisti so prejšnji vikend iskali 83-letnega občana, za katerim se je izgubila vsaka sled. Pogrešanega so po dveh dneh našli v Lazniški grapi. Žal mrtvega. V iskalno akcijo so se poleg policistov vključili še domači gasilci, gorski reševalci, vodniki reševalnih psov iz Nove Gorice in Tržiča, policijski helikopter, domačini in sorodniki. Policisti in sorodniki se vsem za pomoč najlepše zahvaljujejo.



Tolminski policisti poročajo, da je zaposlena na banki v Tolminu našla ponarejen bankovec za 20 evrov. Kot je povedala policistom, so ga dobili v nočnem trezorju. Kdo ga je unovčil, še ugotavljajo.

Do zdaj še neznani storilec je razbil steklo na tovornjaku, ki je bil parkiran na Separaciji pri Peršetu. Povzročil je za 200 evrov škode.

Občan jih je obvestil, da mu je nekdo iz osebnega avtomobila, ki ga je imel parkirana nekje v Tolminu, ukradel steklo zadnjih avtomobilskih vrat, dva zvočnika in avtoradio. S tem dejanjem ga je oškodoval za dobrih 350 evrov. Storilca može v modrem še iščejo.

Domačin je v diskoteki v Tolminu izgubil mobilni telefon in izgubo očitno tudi prijavil, saj ga je operater obvestil, da telefon nekdo uporablja. Policisti osebo, ki si je prilastila telefon in ga tudi brez slabe vesti uporablja, še iščejo.

Med prvomajskimi prazniki je nekdo poškodoval stekla na opuščenem objektu, ki je v lasti ministrstva za obrambo. Nepridiprava še iščejo.

Zaradi kršenja javnega reda in miru so morali posredovati v gostinskem lokalu v enem od stanovanjskih blokov v Tolminu. Občan se je namreč pritožil nad hrupom, ki naj bi se ga slišalo iz omenjenega lokala. Na kraj so odšli policisti in ugotovili, da so v lokalu kljub prekoračenemu obratovalnemu času še vedno stregli gostom.

Občanka iz Tolmina jim je potožila, da je znanka prišla k njej v trgovino in jo pošteno ozmerjala. Po zbranih obvestilih bodo kršiteljici napisali plačilni nalog.

Med Tolminom in Mostom na Soči se je pripetila prometna nesreča. Voznik tovornega avtomobila je v križišču izsilil prednost drugemu vozniku. Vozili sta se oplazili. Zoper povzročitelja so možje postave podali obdolžilni predlog prekrškovnemu organu.

Počilo je tudi med Dolenjo Trebušo in Stopnikom. Udeleženca sta se o krivdi in povračilu škode sama sporazumela.

V nesreči, ki se je pripetila med Hudajužno in Podbrdom, sta bila udeležena voznika tovornega in osebnega avtomobila. Voznica osebnega avtomobila je pri srečanju s tovornjakom zapeljala v obcestni jarek, zaradi česar se ji je sprožila zračna blazina in jo opekla po rokah.

Policisti poročajo še o eni nesreči, v kateri sta bila udeležena voznika tovornjaka in osebnega avtomobila. Zgodila se je v Podbrdu. Ko sta se omenjeni vozili srečali, sta se morali zaradi ozkega cestišča ustaviti. Ko sta se poskušala umakniti eden drugemu, je voznik tovornjaka s pnevmatiko zadel v blatnik osebnega avtomobila, voznik le-tega pa je trčil v podporni zid.

V industrijski coni v Poljubinju se je voznik osebnega avtomobila med vzvratno vožnjo zaletel v prikolico tovornega vozila. Udeleženca sta se o povračilu škode sama sporazumela.

Voznica osebnega avtomobila je med Doblarjem in Podselom povozila kamen.

Policisti opozarjajo, da osebe po hišah prodajajo razne stroje, v večini primerov gre za udarno kladivo znamke Hilti, ki pa ni original.

Občan je pri svojem seniku našel nakupovalni voziček.



Logaški policisti poročajo o mirnem tednu. Ne vedo sicer zakaj, menijo pa, da verjetno zato, ker so vsi preučevali nov zakon o varnosti v cestnem prometu in posledice, ki jih ta prinaša. S tem v zvezi so povedali, da pri njih ni še nihče prespal in tudi sicer na podlagi lanskih izkušenj, ko so imeli le 12 pridržanj, ne pričakujejo bistvenih odstopanj. Ravnajo namreč povsem človeško in ne prenapenjajo možnosti, ki jim jih nalaga zakonodajalec. Celo več, prepričani so, da določbe zakona kakršne so, ne bodo vzdržale ustavne presoje. čŒe k temu dodamo še svojo pomisel, bi lahko rekli, da je lahko nekdo, seveda hipopetično rečeno, pospravil najmanj tri na oni svet, in so ga zaradi tega privedli pred preizkovalnega sodnika, ker pa ni kazal znamenj begosumja, ga je slednji po zaslišanju izpustil na prostost. V zvezi s storjenim prekrškom novega zakona o varnosti v cestnem prometu pa zakonodajalec policistu nalaga, da voznika pridrži za najmanj šest in največ dvanajst ur. Adijo pamet, bi rekli Prekmurci!

Sicer pa pustimo zaenkrat v nemar pravkar povedano, in se pomudimo ob ostalih dogodkih. Logaški policisti poročajo o več povoženih srnah. Na različnih cestnih odsekih se je to zgodilo. Ker pa jim po novem tudi glede slednjega ni treba več pisati izpisov za zavarovalnico, so prizadeti pozabili na njihovo pomoč. Na njih je le, da o povoženih živalih obveščajo lovce, ki poskrbijo zanje.

Večkrat so morali spet na avtocesto. Dvakrat zaradi tega, ker sta voznik in voznica iz neznanega razloga zapeljala s ceste in poškodovala vozili in varovalni ograji. O tem so obvestili Dars, ki bo od njiju zahteval povračilo povzročene škode. Voznica jim je že dala kuponček.

Obveščeni so bili tudi o kraji registrskih tablic, ki jih je nekdo že uporabil za točenje goriva. Prek vikenda pričakujejo, da bo to nečedno dejanje še ponovil in potem po vsej verjetnosti ukradene tablice zavrgel.

Logaški policisti so bili poklicani še k prizadetemu stanovalcu stanovanjskega bloka, ki je zaradi puščanja vode pri zgornjem sosedu utrpel za 2000 evrov gmotne škode. čŒeprav je slednjega opozarjal, da mu zamaka v stanovanju, se ta za to ni zmenil. Zdaj bo po zaslugi posredovanja policije moral popraviti svoje stanovanje in povrniti škodo, ki je bila povzročena sosedu.

 

Komentarji

Oddajte svoj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!

Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.

Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!



Pozabljeno geslo?

 

četrtek
09.10.2025
7°C / 20°C
petek
10.10.2025
8°C / 24°C
sobota
11.10.2025
9°C / 23°C