Vanja Hvala
Voditeljica programa
Iz Nove Gorice se nam oglaša Darij Simčič.
Vrhnika:
Dogodki za dan 07.11.2008
Na policijski postaji se je oglasil občan in prijavil kaznivo dejanje Neplačevanja preživnine.
Policisti nadaljujejo z zbiranjem obvestil in bodo zoper osumljenko napisali kazensko ovadbo.
Na policijski postaji se je oglasil občan in prijavil, da pogreša ženo. Policisti so opravili več telefonskih razgovorov in ugotovili, da se je žena odselila in je z njo vse vredu.
Policisti so v okolici Vrhnike obravnavali kaznivo dejanje Tatvine , kjer je znana oseba v trgovini izvršila tatvino prehrambnega izdelka. Zoper osumljenca bo napisana kazenska ovadba.
Obveščeni smo bili, da je na Vrhniki voznik tovornega vozila podrl svetlobni prometni znak.
Policisti so na kraju ugotovili, da gre za prekršek neznatne nevarnosti in so odstopili od ogleda.
Na policijski postaji se je oglasila občanka in prijavila kaznivo dejanje Ogrožanja varnosti. Policisti bodo zoper osumljenca napisali kazensko ovadbo.
Na Vrhniki je bil ustavljen voznik osebnega vozila, kateri je kazal znake alkoholiziranosti. Po opravljenem alkotestu je bilo ugotovljeno, da je imel v izdihanem zraku 0.66 alkohola zato je bilo na podlagi 238.B člena ZVCP odrejeno pridržanje.
S strani PP Grosuplje so bili policisti obveščeni, da se je pri njih zglasila prijaviteljica, ki pogreša prijatelja, s talnim bivališčem na Vrhniki. Policisti so preverili na naslovu bivanja, kjer je bilo ugotovljeno, da je oseba, ki je bila pogrešana, doma.
Dogodki za dan 08.11.2008
V Borovnici je prišlo do vloma v stanovanjsko hišo. Storilec je prišel do objekta, kjer je razbil steklo na oknu in tako prišel v notranjost objekta. Pregledal je prostore vendar iz njih ni odtujil ničesar.
Na policijski postaji se je zglasil občan iz Vrhnike kateremu so bile v Ljubljani odtujene obe registrski tablici LJ*Z0-24Z.
V Dragomerju so bili prijeti trije tujci državljani Madžarske kateri so po hišah prodajali izdelke. Opravljen identifikacijski postopek in po postopku so bili izpuščeni.
Policisti so v Borovnici obravnavali kaznivo dejanje Velike tatvine, ker je neznani storilec z razbijanjem stekla prišel v notranjost osebnega avta in iz njega odtujil denarnice z dokumenti, in mobilni telefon ter lastnika oškodoval za 500 evrov. Policisti nadaljujejo z zbiranjem obvestil o storilcu.
Policisti so tekom noči na območju Vrhnike izvajali poostren nadzor prometa s poudarkom na ugotavljanju psihofizičnega stanja prometnih udeležencev. Dvajset voznikov je opravilo preizkus alkoholiziranosti po izdihanem zraku, vendar pri nobenem stopnja alkohola ni presegla dovoljene meje.
ogodki za dan 09.11.2008
Policisti so obravnavali vlom v vikend na Zaplani, iz katerega je neznani storilec izvršil tatvino harmonike in več manjših predmetov. Premoženjska škoda znaša približno 300,00 EUR. Policisti z zbiranjem obvestil nadaljujejo.
Na Vrhniki je bil ob 10:35 uri ustavljen voznik osebnega vozila, kateri je kazal znake alkoholiziranosti. Po opravljenem alkotestu je bilo ugotovljeno, da je imel v izdihanem zraku 1.35 alkohola zato je bilo na podlagi 238.B člena ZVCP odrejeno pridržanje.
V naselju Laze pri Borovnici je neznani storilec iz omare stanovanjske hiše izvršil tatvino dveh lovskih pušk z naboji. Policisti nadaljujejo z zbiranjem obvestil.
Policisti so intervenirali v stan. bloku, kjer je eden od stanovalcev kršil javni red in mir. Kršitelju je bilo izrečeno opozorilo.
Policisti so bili poslani na intervencijo, kjer je prišlo do spora med bivšima partnerjema. Zoper moškega bo napisana KO Ogrožanje varnosti.
Policisti so obravnavali kaznivo dejanje tatvine osebnega avta znamke TOYOTA YARIS, srebrne barve,reg.št. LJ*U6-59U, katerega je neznani storilec odtujil v okolici Vrhnike tako, da je pred tem izvršil tatvino nezavarovanih kontaktnih ključev vozila. Z dejanjem je prijavitelja oškodoval za 4.000 evrov. O tatvini vozila so bile obveščene vse policijske enote, Policisti nadaljujejo z zbiranjem obvestil o storilcu navedenega dejanja.
Prav tako so policisti obravnavali tatvino kontaktnih ključev še enega vozila, katero pa ni bilo odtujeno. Oškodovanec je bil opozorjen na samozaščitno obnašanje.
Na Vrhniki je bil ob 21:10 uri ustavljen voznik osebnega vozila, kateri je kazal znake alkoholiziranosti. Po opravljenem alkotestu je bilo ugotovljeno, da je imel v izdihanem zraku 0.60 alkohola zato je bilo na podlagi 238.B člena ZVCP odrejeno pridržanje.
Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.
Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!