POŠKODBE POŠKODBE ...

Petek, 01. avgust 2025

Danes, 1. avgusta ob 9.44, smo prejeli obvestilo o tatvini osebnega avtomobila v Šempetru pri Gorici.

Policisti Policijske postaje Nova Gorica so že manj kot uro kasneje odtujeno osebno vozilo in voznika (osumljenca) kmalu izsledili na območju Nove Gorice. Slednjemu so v postopku odredili tudi hitri test zaradi suma vožnje pod vplivom prepovedanih drog, psihoaktivnih zdravil in drugih psihoaktivnih snovi, rezultat je bil pozitiven na prepovedane droge (amfetamini), zato mu je bil odrejen strokovni pregled v zdravstveni ustanovi, ki ga je odločno odklonil. Ukradeno vozilo je bilo zaseženo in po končanem postopku vrnjeno lastniku, z zadevo smo seznanili pristojne pravosodne organe. Novogoriški policisti bodo 34-letnega osumljenca zaradi zgoraj navedene tatvine motornega vozila kazensko ovadili na Okrožno državno tožilstvo v Novi Gorici, prav tako bo zoper voznika zaradi kršitev prometne zakonodaje podan obdolžilni predlog na okrajno sodišče.


V Solkanu se je pri padcu poškodoval 59-letni kolesar


Policisti PP Nova Gorica so včeraj ob 15.29 obravnavali padec 59-letnega kolesarja v Solkanu. Slednji se je peljal iz Solkana proti čolnarni po klancu navzdol in zaradi neprimerne hitrosti izgubil nadzor nad kolesom ter posledično padel po tleh. Pri tem se je predvidoma lažje poškodoval, kasneje so ga reševalci z reševalnim vozilom prepeljali na nadaljnje zdravljenje v šempetrsko bolnišnico. Policisti zoper voznika vodijo prekrškovni postopek.


Na reki Soči pri naselju Trnovo ob Soči se je poškodovala mlajša oseba


Včeraj, 31. julija, ob 17.35, smo bili obveščeni, da se je na reki Soči blizu naselja Trnovo ob Soči telesno poškodovala mlajša oseba. Z zbiranjem obvestil ugotovili, da je bil omenjeni otrok, državljan Nemčije v skupini še petih preostalih potnikov (vključno z njegovimi starši), ki so se udeležili spusta po reki Soči z raftom v organizaciji lokalnega podjetja. Za krajši čas so udeleženci raftanja naredili premor in se ustavili na kraju, imenovanem »Manhattan«, z namenom skokov v reko Sočo s tamkajšnjega balvana. Kasneje je z omenjene večje skale z višine nekaj metrov v reko Sočo skočil tudi otrok in se predvidoma lažje poškodoval (bolečine v predelu hrbtenice). Kasneje so ga kraju oskrbeli reševalci NMP ZD Tolmin, nato pa so predvidoma lažje poškodovanega otroka prevzeli člani dežurne ekipe Helikopterske nujne medicinske pomoči z Brnika in ga preventivno prepeljali na nadaljnji pregled v ljubljanski klinični center. Policisti PP Bovec so glede na sedanje ugotovitve tujo krivdo izključili in bodo o vseh ugotovljenih dejstvih pisno seznanili Okrožno državno tožilstvo v Novi Gorici.


Na Bovškem se je lažje poškodovala 34-letna kolesarka


Včeraj, 31. julija ob 17.07, smo prejeli obvestilo o prometni nesreči II. kategorije na območju zaselka Vodenca (občina Bovec), kjer se je poškodovala kolesarka. Na kraj nesreče so bili poleg policistov Policijske postaje Bovec s strani pristojnih služb napoteni tudi reševalci in gasilci. Na kraju je bilo ugotovljeno, da je 34-letna kolesarka, državljanka Čila, med spustom po klancu navzdol zaradi neprimerne hitrosti izgubila nadzor nad kolesom, pritisnila na prednjo zavoro in posledično padla čez krmilo kolesa. Pri padcu se je predvidoma lažje telesno poškodovala.


Obravnavani primer lahke telesne poškodbe


Včeraj, 31. julija, so policisti PP Idrija obravnavali sum kaznivega dejanja povzročitve lahke telesne poškodbe (po prvem odstavku 122. člena KZ-1) na območju občine Idrija. Po prvih ugotovitvah je bil v fizičnem sporu eden od dveh udeležencev lažje poškodovan, kasneje so ga zdravniško oskrbeli v ZD Idrija. Zoper osumljenca navedenega kaznivega dejanja sledi ustrezen ukrep.
 

Komentarji

Oddajte svoj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!

Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.

Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!



Pozabljeno geslo?

 

sreda
13.08.2025
19°C / 36°C
četrtek
14.08.2025
18°C / 36°C
petek
15.08.2025
17°C / 37°C