NESREČA MED SEČNJO LESA

Četrtek, 30. april 2026

Včeraj so bili policisti Policijske postaje Ajdovščina obveščeni o tatvini prodajnega izdelka, ki se je zgodila prejšnji mesec v eni izmed trgovin v Ajdovščini. Neznana ženska je iz trgovine odtujila prodajni izdelek (lepotno masko za obraz in vrat) v vrednosti 200 evrov. 

Včeraj so policisti Policijske postaje za izravnalne ukrepe Nova Gorica v Novi Gorici 58-letnemu moškemu v postopku zasegli kristalasto snov zaradi suma, da gre za prepovedano drogo (sum na metamfetamin). 

Danes je bila Policija s strani Regijskega centra za obveščanje Nova Gorica obveščena o delovni nesreči med sečnjo lesa v gozdu v okolici naselja Lokve (Mestna občina Nova Gorica). Med sečnjo se je smrtno ponesrečil 29-letni moški, ki je kot pogodbeni izvajalec opravljal dela za samostojnega podjetnika z območja PU Nova Gorica. Na moškega je padel del debla drugega, suhega drevesa, ki je bilo zataknjeno v krošnji drevesa, ki ga je podiral. Takoj po nezgodi so 29-letnega delavca na kraju oživljali prvi posredovalec, policisti Policijske postaje Nova Gorica in kasneje reševalci NMP ZD Nova Gorica, vendar mu žal ni bilo več pomoči.

Včeraj so policisti Policijske postaje Ajdovščina prejeli prijavo suma kaznivega dejanja zlorabe plačilnega sredstva (bančne kartice) na škodo fizične osebe. Oškodovanec je pred nekaj dnevi na eni izmed spletnih strani prodajal rabljeno kolo. Nato ga je prek elektronske pošte kontaktiral moški iz tujine (ki se je predstavil pod določenim imenom), s katerim sta se dogovorila za nakup. Kupnino naj bi kupec poravnal prek spletne plačilne platforme (PayPal). V nadaljevanju so z oškodovancem prek tuje telefonske številke in elektronske pošte komunicirali še drugi neznani storilci. Pod pretvezo domnevne verifikacije so od njega v naslednjih dneh neupravičeno pridobili podatke njegove bančne kartice in osebnega dokumenta. Šele v naslednjih dneh je oškodovanec posumil, da gre za spletno goljufijo, in o tem obvestil Policijo. 

Včeraj so policisti Postaje prometne policije Nova Gorica v Braniku ustavili in kontrolirali 34-letnega voznika osebnega avtomobila. Odrejen mu je bil preizkus alkoholiziranosti, ki je pokazal, da je vozil pod vplivom alkohola (0,89 mg/l alkohola v izdihanem zraku). 

Danes so prejeli obvestilo o nedavni prometni nesreči na Vogrskem, v kateri je bil poškodovan mlajši kolesar (otrok). Ta je v torek med vožnjo po javni cesti zaradi luknje na vozišču padel s kolesa in se predvidoma lažje poškodoval. 

Včeraj so obravnavali dogodek s področja prometne varnosti na Cerkljanskem. Voznik osebnega avtomobila je vozil iz Cerknega proti naselju Gorenji Novaki (občina Cerkno). Z brežine je na vozišče pred vozilo padel večji kamen, ki ga je povozil. 

Danes so bili obveščeni, da je voznica osebnega avtomobila med Slapom ob Idrijci in Dolenjo Trebušo povozila srno. 
 

Komentarji

Oddajte svoj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!

Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.

Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!



Pozabljeno geslo?

 

nedelja
07.12.2025
3°C / 15°C
ponedeljek
08.12.2025
2°C / 16°C
torek
09.12.2025
2°C / 14°C