PLAVALNI MITING PINGVINČEK IN PODROČNO PRVENSTVO ZA OŠ V ŠTANDREŽU V ITALIJI

Sreda, 28. marec 2018
V Kranju je potekal plavalni miting Pingvinček, ki se ga je udeležilo 521 plavalcev iz Hrvaške, Nemčije, Madžarske, Slovaške, Kosova, Italije,Turčije in Slovenije.Na tekmovanju je nastopilo 32 klubov, med njimi je bilo tudi sedem plavalcev PK Cerkno, plavali pa so v 50 metrskem bazenu, saj se je že začela sezona tekmovanj v letni sezoni. Plavalci so opravili 28 startov in si priplavali 27 osebnih rekordov. An Primožič se je v disciplini 200 m prsno uvrstil v popoldanski finale B in tam osvojil četrto mesto, absolutno pa je bil dvanajsti. Matic Lahajnar, Črt Lahajnar, Tiana Lahajnar, Lara FilipičinTaja Primožičse v finalne nastope niso uvrstili, vendar pa so močno popravili osebne rekorde v vseh odplavanih disciplinah. Rok Kataričje trikrat popravil osebni rekord. Plavalci so nastopili tudi na področnem prvenstvu za OŠ v Štandrežu v Italiji. Med kategoriziranimi je prvak postal Tit Katarič, drugi je bil Matic Jereb in tretji An Primoži. Prvo mesto je osvojila tudi Klara Močnik, druga je bilaTjaša Močnik. Med letniki 2009 in mlajši je bil drugi janž Magajne. Med deklicami istega letnika je postala zmagovalkaTaja Primožič, Zala Močnik je bila druga. Med nekategoriziranimi je pri deklicah zmagala Daša Štremfelj, pri dečkih je bil prvi Tine Majdič, drugi Blaž klasičin tretji Anej Močnik. Prav tako je OŠ Cerkno v štafetnem plavanju osvojila prvo in drugo mesto. Na tekmovanju so uspešno plavali še:Patrik Razpet, Tajda , Tiana, Črt, Tjaša Lahajnar, Janja Lapanje, Tija Močnik, Lara Filipič, Ana Deja Prezelj, Tadej Zelenc in Rok Katarič. Foto: tekmovalci v Štandrežu