ANDREJ SKOČIR 7. NA EVROPSKEM ATLETSKEM PRVENSTVU

Ponedeljek, 08. oktober 2018

Na Evropskem atletskem festivalu šprinterjev v italijanskem Rietiju je odlično nastopil Andrej Skočir. Slovenske barve je branil v teku na 80 metrov. Med prvaki šprinterjev 24. evropskih držav je dosegel odličen 7. čas. Prek kvalifikacij se je prebil v B-finale in zmagal s časom 9,41 sekunde. To je že Andrejeva druga uspešna reprezentančna tekma v štirinajstih dneh.

Na Atletskem pokalu Slovenije v mnogobojih, ki je potekal v Novi Gorici, se je najbolje odrezal mladi Martin Leban. Martin je med vrstniki U12 dosegel odlično 2. mesto. Med deseterico so se po kategorijah uvrstili še : Lea Kenda Drekonja 5. mesto, Ajda Sovdat in Anuška Gruden sta osvojili 9. mesto, deseti je bil Aleks Kenda. V kategoriji ekip so pionirke in pionirji U12 dosegli odlično 2. mesto. Ekipo dečkov so sestavljali Martin, Aleks in Nik Črv. V ekipi deklic so tekmovale Lea, Anuška in Iris Burgar.

Pretekli vikend je na Šmarni gori potekal tudi Pokal Slovenije v gorskih tekih. Teka sta se udeležile tudi dve atletinji Atletskega društva Posočje. V kategoriji deklic je na stopničke oz. 3. mesto stopila Gaja Leban Jež. Vita Leban Jež pa je pri mlajših deklicah dosegla 4. mesto.