ŠPORTNE NOVICE

Ponedeljek, 24. december 2018

FUTSAL

Državni prvaki Dobovec je sezono začel in končal leto z identično zmago – 6:0. Septembra so kozli ugnali FSK Stripy, tokrat Oplast. S po dvema goloma sta se izkazala Klemen Duščak in Denis Totoškovič.

Litijani so z zadetkom Gašperja Vrhovca v 6. minuti povedli proti FSK Stripyju, zmago pa potrdili od 29. minute dalje. Najprej je bil uspešen Anže Širok, potem pa še Staš Kazič, Borut Ručna in Marko Bjelčevič.

Ivančna Gorica je še enkrat več potrdila, da je neugoden tekmec za Siliko. To pot so Dolenjci odnesli tri velike točke z Vrhnike. Gostje so v 17. minuti vodili že 0:2, zadela sta Žiga Kotar in Kristjan Čož. Domačini, ki ob koncu koledarskega leta padli v formi, so uspeli z goloma Roka Železnika v 35. in 39. minuti poravnati izid na 2:2. Zmagovalca pa je v 40. minuti odločil Andrej Ružič, ki je dosegel svoj 2. gol v tej sezoni.

Vodilni Mariborčani so bili suvereni, s 7:0 so odpravili Sevničane, ki sta jih v prvem polčasu matirala Miloš Stojković in Josip Jurić, ki sta zadela tudi v nadaljevanju, ko sta se med strelce vpisala še Matej Fideršek in Teo Turk.

Ekipa KMN Bronx Škofije se je z uspehom v Benediktu, domače so odpravil iz 8:1, zavihtela na 4. mesto, saj je prehitela Siliko in FSK Stripy. Gostje so levji delež posla opravili v prvem polčasu. V 1. in 2. minuti je bil uspešen Jan Palčič, do konca 20. minute še vodilni strelec 1. SFL Nik Zajc in Dejan Bojkić.

1. SFL, 11. krog, 21.12.

Dobovec Pivovarna Kozel – KMN Oplast Kobarid 6:0 (4:0)
1:0 Duščak (8.), 2:0 Totoškovič (11.), 3:0 Postružin (14.), 4:0 Totoškovič (19.), 5:0 Duščak (25.), 6:0 Grbić (27.),

FC Litija – FSK Stripy 5:0 (1:0)
1:0 Vrhovec G. (6.), 2:0 Širok (29.), 3:0 Kazić (32.), 4:0 Ručna (35.), 5:0 Bjelčević (36.)

Siliko Mkeršmanc – FC Ivančna Gorica 2:3 (0:2)
0:1 Kotar (7.), 0:2 Čož (17.), 1:2 Železnik (35.), 2:2 Železnik (39.), 2:3 Ružič (40.)

FutureNet Maribor – KMN Sevnica 7:0 (2:0)
1:0 Stojković (4.), 2:0 Jurič (4.), 3:0 Fideršek (22.), 4:0 Stojković (24.), 5:0 Stojković (29.), 6:0 Turk (32.), 7:0 Jurič (37.)

Benedikt avtodeli Džauš – KMN Bronx Škofije 1:8 (0:4)
0:1 Palčič (1.), 0:2 Palčič (2.), 0:3 Bojkić (11.), 0:4 Zajc (14.), 0:5 Zajc (25.), 0:6 Radišković (26.), 0:7 Zajc (35.), 0:8 Zajc (36.), 1:8 Hrastnik (39.)

Prvenstvo se nadaljuje 11.1. 2019.

DRUGE ŠPORTNE NOVICE

Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić je znova zablestel v severnoameriški ligi NBA. Na obračunu v Portlandu je v 35:26 minute dosegel 23 točk, 11 skokov in šest asistenc, njegov Dallas pa je po podaljšku klonil s 118:121.

Hokejisti iz Los Angelesa so dosegli deseto in tretjo zmago v nizu v tej sezoni v severnoameriški ligi NHL. V noči na ponedeljek so v gosteh ukanili tekmece iz Las Vegasa s 4:3, zmagoviti gol pa je v drugi minuti petminutnega podaljška dosegel Tyler Toffoli.

Italijanski Napoli je zavrnil privlačno ponudbo francoske ekipe PSG, ki je za odkup pogodbe za brazilskega nogometaša Allana ponudila kar 50 milijonov evrov. Nesramno bogata pariška ekipa je Južnoameričana želela pripeljati v tem zimskem prestopnem roku.

Med številnimi športnimi dogodki iztekajočega se leta, ki je ponudilo tudi zimsko izvedbo olimpijskega tekmovanja, je bil glavni dogodek seveda povezan z nogometom. Svetovno prvenstvo v Rusiji je poleti dodobra obnorelo večji del sveta in poskrbelo, da se je čas zaradi žoge (spet) ustavil.

Vir: futsal.si in STA