OPLAST ŠOKIRAL LITIJO

Ponedeljek, 14. januar 2019

Za nami je 12. krog tekmovanj v 1. slovenski futsal ligi, kjer so se zmag veselili Maribor, Dobovec, Ivančna Gorica in kobariški Oplast, ki je poskrbel za največje presenečenje 12. kroga je poskrbel Oplast. Ekipa, ki je v prestopnem roku ostala brez enega od nosilcev igre, Jake Sovdata, je ob poškodbi Jureta Uršiča dokazal, da je v tej sezoni lahko trn v peti vodilnim ekipam. V Posočju sta doslej že remizirala vodilna FutureNet Maribor in Dobovec Pivovarna Kozel, Litija, ki je igrala brez poškodovanega Gašperja Vrhovca, pa se je tokrat opekla. Ob polčasu je vodila z 0:2, na koncu pa izgubila s kar 4:2, saj so med 24. in 40. minuto varovanci trenerja Saše Lebana dosegli štiri gole, prvega Nik Logar, dva Aljaž Laharnar, zadnjega Nejc Kovačič. Ob tem so v Oplastu tudi razkrili, da je ekipo okrepil Gaj Rosič, ki pa na tej tekmi še ni stopil na parket.

Za komentar tekme in trenutnih razmer v klubu, je Matej Kavčič poprosil trenerja Sašo Lebana.

Posnetek: Saša Leban