MKB ČRNI VRH NA DIRKAH PO PREMANTURI

Ponedeljek, 08. april 2019

Člani Mountain bike kluba Črni vrh so minuli vikend nastopili na dveh dirkah v Premanturi.

V sobotnih dirkah je črnovrške barve zastopalo 20 kolesarjev. Jure Rus je zasedel drugo mesto, Nace Gnezda je po ponesrečenem štartu končal na šestem, na sedmem pa mu je sledil Miha Smrdel. Dobro sta se borila tudi Tine Jereb z devetim in Matevž Mrak s 15. mestom. Pri dekletih si je Daša Mlakar z borbeno vožnjo prikolesarila peti rezultat v mednarodni konkurenci. V veteranski kategoriji pa je Tadej Podgornik zasedel sedmo mesto.

Med mladinci je prepričljivo zmagal Tine Mlakar. Ožbej Lampe je osvojil bron, četrti pa je bil Filip Mikuž.

V kategoriji U11 sta na tretjem oziroma četrtem mestu tekmo zaključila Jakob Mlakar in Jurij Antler. Urban Lampe je zasedel sedmo mesto, na desetem je pristal Luka Rupnik, Miha Dakskobler pa je bil 12.
Med konkurenco v U13 je Ožbe Rupnik zasedel deveti položaj, Nika Mikuž med dekleti pa odlično tretje mesto.

Kot zadnji so se pomerili še v kategoriji U15. Marcel Gladek se je odločno pognal iz štarta in zasedel odlično drugo mesto, pri dekletih pa si je Tina Smrdel priborila tretjo stopničko.

Vzporedno z dirko mlajših kategorij je potekala dirka žensk in starejših mladincev. Jakob Klemenčič je končal na četrtem mestu v močni mednarodni konkurenci, Jan Jereb pa na 11.

Na zadnji, članski dirki, je barve kluba Mountain bike Črni vrh zastopal le Miha Klemenčič, ki je končal na 21. mestu.

V nedeljo so se tekmovalci podali še na štart že tradicionalnega maratona na Kamenjaku. Po odličnem štartu in borbeni vožnji je na žalost dirko prvi zaključil Miha Klemenčič, saj mu je približno na polovici dirke počila guma in sledil je odstop, Tadej Podgornik pa je zaključil na sedmem mestu. Jakob Klemenčič je kmalu po štartu padel in tako predse spustil večino tekmovalcev, nato pa je z borbeno vožnjo dirko zaključil na tretjem mestu, takoj za njim pa se je uvrstil Jan Jereb. Borut Mrak je zaradi dveh defektov odstopil.

Pri dekletih se je z odlično vožnjo izkazala Daša Mlakar, ki je ciljno črto prečkala z minutno prednostjo in si prikolesarila zlato. Pri fantih kategorije U17 je Nace Gnezda slavil na prvem mestu, tretje in četrto mesto pa sta zasedla Tine Jereb in Miha Smrdel. Na 12. mestu je končal Matevž Mrak.

Že prihodnji vikend se bodo kolesarji  udeležili dirke slovenskega pokala v Završnici.