ŠAHOVSKA NOVICA

Ponedeljek, 15. april 2019

Športno društvo Poljane, Športna zveza Škofja Loka in novoustanovljeni Šahovski klub 64 iz Poljanske doline pa so v soboto, 13. aprila uspešno organizirali 2. šahovski turnir posameznikov letošnjega ciklusa za pokal Poljanske doline MINERVO 2019.

Na turnirju v pospešenem šahu, ki je potekal po švicarskem sistemu sedmih krogov , je sodelovalo 36 šahistov iz 12 slovenskih šahovskih društev in klubov.

Po štiriurnih borbah na šahovnicah je prvo mesto na turnirju osvojil velemojster Matej Šebenik, na drugem mestu je bil Blaž Kosmač, tretji pa Zlatko Jeraj.

Med štirimi šahisti Kolektorja Idrija je bil na 15. mestu Silvo Kovač, ki je bil tudi drugo uvrščeni veteran; Roman Trček, Miran Likar in Silvij Persoglia so bili v drugi polovici turnirske lestvice. Med tremi šahisti Posočja Tolmin je bil Aleš Rutar na 19. mestu, Markus Zlatanovič med mladimi do 15. leta na 3. mestu, Srdjan Zlatanovič pa je zasedel 26. mesto.

S turnirjem v Hotavljah se je nadaljeval ciklus osmih turnirjev za pokal Poljanske doline MINERVO 2019. Naslednji, tretji turnir, bo odigran maja v Idriji.