MBK ČRNI VRH ZOPET Z ODLIČNIMI REZULTATI V ZAVRŠNICI

Ponedeljek, 15. april 2019

Na drugi tekmi Slovenskega kolesarskega pokala, ki je tokrat čez vikend potekala v Završnici, je Mountain bike klub Črni vrh zopet dosegal zavidljive rezultate.

Z dirko so tako kot običajno začele najmlajše kategorije, kjer je zmago v U7 dosegel Patrik Gladek. V kategoriji U9 je Lan Rupnik vodil od štarta do cilja. 17 sekund za njim si je drugo mesto prikolesaril Tine Mlakar. Filip Mikuž in Aljaž Mlečnik sta zasedla 9. oziroma 10. mesto, na 13. pa je pristal Ožbej Lampe.

Štart kategorije U11 je postregel z nekoliko daljšim in zahtevnejšim krogom. Odlično je nastopil Amadej Cigale, ki je dirko zaključil kot tretji, znotraj deseterice pa sta bila še Jurij Antler na sedmem in Urban Klemenčič na devetem mestu. 11. in 12. mesto sta si priborila Urban Lampe in Jakob Mlakar. Miha Dakskobler in Luka Rupnik pa 18. oziroma 20. mesto.

Jernej Rudolf je v kategoriji U13 pristal na 3. mestu. Na 14. in 15. mestu sta dirko zaključila Ambrož Kunc in Ožbe Rupnik. Pri deklicah pa je bila peta Nika Mikuž.

V dopoldanskih štartih je kot zadnja nastopila kategorija U15. Marcel Gladek je osvojil svojo prvo zmago v Slovenskem pokalu. Tine Terpin, ki po bolezni še ni dobil pravih dirkaških občutkov je dirko zaključil na 12. mestu. Mesto za njim se je uvrstil Jošt Svetličič. Pri dekletih je z odlično vožnjo in osvojenim 2. mestom presenetila Tina Smrdel. Na 4. mesto pa se je uvrstila Ivana Klemenčič.

V kategoriji veterani 1 je po odličnem začetku prazna guma upočasnila Tadeja Podgornika, ki je tako dirko zaključil kot deveti, mesto pred njim pa je bil Luka Vodopivec. Matej Tušar je bil 11. Daša Mlakar pa druga.

Tadej Podgornik, trener v MBK Črni vrh je takole na kratko povzel minuli vikend.

Posnetek: Tadej Podgornik

Miha Klemenčič se je v svoji kategoriji uvrstil na 24. mesto, Jakob Klemenčič na 16., Jan Jereb pa na 15. mesto.

V kategoriji U17 se je Jure Rus odločno pognal iz štarta in zasluženo zmagal. Na odlično 3. mesto se je uvrstil Tine Jereb. Nace Gnezda je zaradi tehničnih težav na  začetku padel povsem na rep skupine, a si na koncu z odlično vožnjo  priboril 4. mesto. Miha Smrdel je zasedel sedmo, Matevž Mrak pa 17. mesto.

Naslednja dirka Slovenskega pokala sledi čez mesec dni v Kamniku.