ANDREJ SKOČIR NA ATLETSKEM PRVENSTVU SLOVENIJE 2. V TEKU NA 200 METROV

Ponedeljek, 01. julij 2019

V Novi Gorici je pretekli vikend potekalo Atletsko prvenstvo Slovenije za mlajše mladince in mlajše člane. Za Atletsko društvo Posočje je nastopilo 8 atletov. Najbolje se je odrezal Andrej Skočir, ki je med mlajšimi mladinci osvojil odlično 2. mesto v teku na 100, s časom 11,23 in 2. mesto v teku na 200 metrov, s časom 22,56 stotink sekunde. S tem je potrdil dobro pripravljenost pred reprezentančnim nastopom, ki bo 13. julija na Slovaškem.

Za dobre nastope in še 4 uvrstitve med 10 najboljših velja pohvaliti še Alena Cvijanoviča, Anžeta Kutina, Tino Lipušček, Pio Faletič, Žano Sovdat, Marto Marijo Leban in Tamaro Manfreda.

Na tekmovanju so med mlajšimi člani nastopili tudi Tolminci, ki tekmujejo za  klub Mass Ljubljana. Vika Rutar je osvojila 1. mesto v teku na 100 metrov in 3. mesto v teku na 200 metrov. Gaj Černigoj je bil 2. v metu kladiva. Gaj si je sicer že na tekmi v Novem Mestu, ki je potekala 22. junija, zagotovil mesto v selekciji starejših mladincev. To je uspelo tudi Tanu Černigoju, s 700 centimetri v skoku v daljino.